Evde bakım maaşı – Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

13 Mayıs 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

13 Mayıs 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

Evde bakım maaşı yatan illerin listesi 13 mayıs 2017 tarihi itibari ile güncel listeyi sizler ile paylaşacağız. Bu sayede maaşların zaman hesaplara geçeceğini rahatlıkla öğrenmiş olacaksınız. Bakıcı maaşları 2017 yılı baz alındığında aylık 960 TL olduğunu belirtelim. Önümüzdeki aylarda bu tutarın 1000 TL olacağı belirtilmiş olsa da, resmi açıklamalar bekleniyor. Asgari ücrete yapılan zamdan sonra tüm maaşlar kat sayıdan etkilenerek artsa da, engelli bireylere bakan bakıcıların maaşların daha fazla alması gerektiğini belirtelim.

Evde Bakım Maaşı 2017

Bakıcı maaşları 2017 yılında zamlı girmiş olup, 960 TL düzeyinde. Ülkemizdeki engelli sayısı fazla olup, onların yaşam desteklerini sağlamak adına gerek ekonomik gerekse de sosyal dayanışma tarafından devlet üzerinden yardımlar yapılmaktadır. Bu desteklerden biri olan bakım hizmetleri sayesinde yatalak, özürlü veya muhtaçlık sınırında olan bireylere destek verilmeye devam ediyor. En önemlisi de bakıcılara ödenen maaşlar olup, evde bakım maaşı alanların sayısı da giderek artmaktadır. Ancak her engelli yakınına bakan bakıcı maaşı alamıyor. Zira bakıcı maaşı almak içinde belirli şartların sağlanması gerekmektedir.

 • Hanede yaşayan herkesin toplam gelir kriterlerine uyması yani belirli tutarın altında olması gerekiyor. Yani ilgili tutar 847 liranın altında olması istenir.
 • Kişinin bakıma muhtaçlık sınırına ve bu kritere uyması yani bunu açarsak ; yeme, içme, tuvalet, banyo gibi her türlü ihtiyaçlarını tek başına yerine getirmekte zorlanan ya da hiç yerine getiremeyen ve hayatını devam ettirmek için sürekli başkasının yardımına ve bakımına ihtiyaç duyan kişidir.
 • Ağır engelli olduğunu belgelendirmek yani %50 ve üzeri engelli olmak ve de “ağır engelli” bölümünde “evet” yazan rapor gerekmektedir.

Evde Bakım Aylığı Nasıl Alabilirim konusu sizlere fazlası ile yardımcı olacaktır.

Bakıcı Maaşlarına Kredi Kartı Başvurusu

Bizlere gelen sorulardan bir tanesi de bakıcı maaşları aldığınız halde kredi kartı gibi önemli bankacılık ürünlerinde onay verilmediğidir. Ancak banka departmanları ile yaptığımız diyaloglarda bir kişinin kredi kartı onayı almamasından asıl etkenin kredi notu, olduğu ve bu notun düşük olmasından kaynaklandığını belirtmişlerdir.

Bankalardan online olarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Sizlere ise önerimiz cepteteb kredi kartı olduğunu belirtelim. Zira burada hesap işletim ücreti vermiyorsunuz ve harcama tutarına göre bonus kazanıyorsunuz ve bu puanları nakit şekilde yeniden kullanabilirsiniz. Bunların yanında beklentilerinizi yükseltin sloganı ile CardFinans Kredi Kartı Başvurusu da yapılabilir.

Bakıcılar sadece engelliye bakmayabilir artık zira bakıcılara yeni bir haberimiz daha var. Büyük anne iseniz hem engelliye hem de torununuza bakarak çocuk bakma parası da alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bakıcılar 2 adet engelliye baktıklarında çift maaş alabilir bunun yanında torun sahibi iseler onlara da bakarak torun bakma parası da alabilir. Konu hakkındaki detaylara Büyük Annelerin Bebek Bakım Maaşı Alma Şartları konumuz üzerinden bakabilirsiniz.

13 Mayıs 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

Evde bakım parası bu ay 960 TL olup, bankanızın şubelerinden veya atm cihazlarından alabilirsiniz. Bankanın şubelerine gitmeden de maaşlarınıza yatıp yatmadığına bakabilirsiniz. Bunun için bankanın internet şubesine giriş yapmalısınız. İnternet bankacılığı adı altında hangi bankadan maaş alıyorsanız o kısımdan girerek hesap özetine bakabilirsiniz. Genelde bakım maaşları, her ayın 2. haftasında hesaplara geçiyor. Bu nedenle söz konusu bakıcı maaşları mayıs 2017 olarak ayın 10 ile 20’si arasında tüm hesaplarda olacaktır.

2017 Mayıs ayı evde bakım maaşı yattı mı, Mayıs 2017 evde bakım parası ne kadar, 2017 Mayıs evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri evdebakimmaasi.net adresimizde bulabilirsiniz.

960 TL alacak olan bakıcılar, devletin üzerinde çalıştığını 1.000 TL destek parası ile ilerleyen günlerde ayrıca aydınlatacaklar. Konu üzerinde yaptığımız araştırmalarda, bakıcı maaşı alanlara hem mutfak parası desteği hem de çocuk sayısına göre ek bir yardım parası da gündemde.

Mayıs 2017 evde bakım maaş miktarı 2017 yılı için; 960,58 tl

Güncelleme: Aşağıdaki iller 13 Mayıs 2017 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. Çoğu illerin bakım maaşları yatmamıştır yatmayan iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

Ek Açıklama: Kırmızı işaretli illerin yetkilileri ile temas halindeyiz ; gün içinde bilgiler yenilenecek olup hafta sonları maaşlar yatabiliyor gelen bilgilere göre bilginize !!!

Evde Bakım Maaşı Yatan iller Mayıs 2017 – http:/evdebakimmaasi.net
 1- Giresun  18- Rize  35- Ağrı
 2- Tokat  19- Kocaeli  36- Trabzon
 3- Ordu  20- Muğla  37- Çankırı
 4- Antalya  21- Kars  38- Bolu
 5- Afyonkarahisar  22- Şanlıurfa  39- İzmir
 6- Diyarbakır  23- Tekirdag  40- Manisa
 7- Aksaray  24- Bilecik
 8- Samsun  25- Eskişehir
 9- Malatya  26- İstanbul
 10- Mersin  27- Gaziantep
 11- Balıkesir  28- Uşak
 12- Ankara  29- Aydın
 13- Zonguldak  30- Bartın
 14- Sivas  31- Adana
 15- Bursa  32- Osmaniye
 16- Denizli  33- Erzurum
 17- Konya  34- Sakarya

Etiketler:

Yorumlar
 1. Yetiş dedi ki:

  İstanbul bu gece yatar mı sayın admin?

 2. Yetiş dedi ki:

  An itibariyle İstanbul yattı

 3. Fatih dedi ki:

  İlk kez alıcaz izmirde yattımı ? İnternet bankacılıgından baktım yatmamıs hala cevaplarsanız sevinirim?

 4. Çiğdem dedi ki:

  Merhaba, ben 17 Nisanda bütün evraklarımı tamamladım ve Ziraat bankasına hesap açtım. Maaşın onaylandığı söylendi. İzmirdeyim hesaba ne zaman yatar ve bu süre içinde sadece 1 aylık mı yatar bakım ücreti. Teşekkür ederim…

 5. Goksel dedi ki:

  Arkadas yapmis olduğun bilgilendirme cokguzel fakat nedense iller cercevesi altinda nedense kirklareli ilini birturlu raslamadim haritadan silindide benimmi aberim yok yoksa illihi elindenmi alindi bukonu hakkinda ilginenirsen sevinirim