13 Şubat 2018 Evde Bakım Parası Yatan İller (Maaşlar Yatmaya Başladı)

Evde bakım parası 2018 yılında zamlanarak, bakıcıların yüzlerini güldürse de, ödemelerde yaşanan aksaklıklar en önemli sorun olarak görülmekte. Bu ay ki evde bakım maaşı yani 13 şubat 2018 evde bakım parası yatan iller konusunda, hangi illerin yatıp yatmadığına buradan bakarak öğrenebilirsiniz. Geçen ay olan ocak 2018 bakıcı maaşlarında ödeme konusunda bir çok aksaklık yaşanmış; çoğu ilin bakıcı maaşları düzensiz ve geç yatmıştı. Dileğimiz ise şubat 2018 evde bakım maaşlarının erken yatmasından yana.

2018 Şubat Ayı Evde Bakım Parası Ne Kadar, Zam Var Mı?

2017 yılının bu ayına kadar bakıcılara ödenen tutara baktığımızda 1027 TL olarak ödenmekteydi. Ancak 2018 asgari ücretine gelen zam ile beraber maaşlarda artma yaşanmış ve evde bakım parasına zam yapılmıştı. Zira bakıcılar, engelli hastalarına veya yakınlarına baktıklarında sigorta kavramı oldukça önem kazanmıştır. Ancak devlet ne yazık ki bakıcılara sigortayı aktif etmemekle beraber, yakın zamanda bakım parası için ek kesintilere gidebilir. Bunlardan biri de zorunlu bireysel emeklilik. Zorunlu bireysel emeklilik sisteminde aylık belirli tutarlarda maaşlarınızdan kesilerek, gelecek için bir yatırım aracı olarak kullanabilir. Tabi bu henüz kesinleşmedi ve taslak olarak durmaktadır. BES (bireysel emeklilik sistemi) için hükumetin ön gördüğü sayının hızla düşmesi, yeni kesintileri de beraberinde getirebilir 2018 yılı için. Süreç içinde yeni bir bilgi geldiği gibi sitemiz üzerinden bilgi paylaşımı sayesinde sizlere anlık hızlarda bilgilendirmeler yapılacaktır.

Şubat 2018 evde bakım parası miktarı : 1068 TL

2018 Evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar (Muhtaçlık Sınırı): 967,27 TL

Evde bakım parası almak sanıldığı kadar zor olmamakla beraber, engelli bir yakın akrabanız var ise onun karşılığında sizlere evde bakım parası ödenebilir. Onun bakımını üstlenmeniz karşılığında devlet, her ay banka hesabınıza ilgili tutarı yatırır. Ayrıca bakmış olduğunuz kişi de engelli maaşı alacaktır.

2018 Evde Bakım Parası Şartları Neler?

Gelen son düzenlemeler ile beraber engelli olan vatandaşlara bir çok ayrıcalık tanındı 2018 yılı için. Sağlık hizmetlerinden ücretsizce yararlanma,  ücretsiz taşımacılık adı altında belediye servisleri, evde maaşların ödenmesi gibi. İşte bu hizmetler dahilinde bakıcıların da yararlanabileceği bir takım etkenler bulunmakta.

Öncelikle bir engelli yakının olması ve buna bakmakla yükümlü olacaksınız. Yani onun tüm işlerini gündelik olarak sizler yapacaksınız. Bunun için hem engellinin hem de sizlerin şartlara tabi tutulacağını belirtelim. Engelli kişinin bir raporu olması gerekiyor. Engelli Sağlık Kurulu Raporları adı altında buradan akrabanız olan engelli bireyin raporunda ” Ağır Engellidir yazısının altında EVET ” ibaresi olmalı ve mühürlü olmasına dikkat edilmelidir. Burada engelli kişinin bakıma muhtaç olması kesin olarak aranıyor. Yani WC ihtiyaçları dahil yeme içme gibi kısımları sizin tarafınızdan karşılanmalıdır. Ayrıca evde bakım parası için kişi başına düşen gelire bakılıyor. Muhtaçlık sınırı üstünde geliriniz var ise maaşı alamazsınız.

01.01.2018 – 31.12.2018 tarihlerinde geçerli olmak üzere evde bakım maaşı aylıkları için muhtaçlık sınırı 967,27 TL olmuştur.

Evde Bakım Parası Alanlara Kredi Kartı Başvurusu

Bir çok birey evde bakım parası aldığında hangi kredi kartını kullanmak istediğini merak edebilir. Zira bakıcı maaşları alanlar bankadan maaşlarını alsalar dahi, farklı bir bankadan kredi kartı başvurusu yaparak kart sahibi olabilirler. Ancak hangi bankanın kredi kartı daha avantajlıdır, konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Zira bir çok bankanın kredi kartı olmasına rağmen masraf almaları insanları üzmektedir. Bizde sizler için araştırmalarımıza göre avantajlı kredi kartı ve masrafsız kredi kartı veren bankaları listeledik.

 • Cepteteb kredi kartı başvurusu ; başvuru yaptığınızda ortalama 1 hafta içinde kartınız elinizde oluyor. Bir çok ayrıcalık veren cepteteb kredi kartı TEB bankası tarafından müşterilere verilir. En önemli avantajlı tam 500 TL’ye kadar bonus vermekte. Fatura talimatı, sözünüze bonus, alışverişlerde %20 indirim hatta taksit sayısına ek +3 taksit yapma şansları da var.
 • One Garanti kredi kartı başvurusu ; Garanti bankası uygulaması olan one garanti ile havale eft ücretsiz üstelik birikim kumbara sayesinde %10 üzeri faiz oranları ile mevduatlara getiri söz konusu. Garanti bankası bonus kredi kartı başvurusu yaparak bu uygulama üzerinden bir çok avantaja sahip olabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Senin Bankan başvurusu ; Kuveyt türk hizmeti olan senin bankan ile eft veya havaleye para ödenmez. Bir çok vadeli mevduat hesaplarında kazanç söz konusu. Altın hesapları sayesinde altınların yastık altında kalmadan senin bankan sayesinde değerine değer katacak.
 • Akbank direkt kredi kartı başvurusu ; Akbank kırmızı banka olarak hafızalarda yer edinse de, bankanın bankacılık hizmetlerinden en önemlisi olan kredi kartı hizmetinden yararlanmak mümkün. Yapmanız gereken ise sadece akbank direkt bankacılık içinde kart başvurusu yapmak. Kartınız sadece 7 gün içinde elinizde olacak.

13 Şubat 2018 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangisi?

Ziraat bankası ve aile sosyal pol. bakanlığı tarafından edinilen bilgilere göre aşağıdaki illerin 13 Şubat 2018 tarihinde evde bakım maaşlarını yattığını görebilirsiniz. Bazı illerin bakım maaşları ilgili tarihlerde aynı şekilde yatmamaktadır. Bu nedenle bakıcı aylıkları bu ay bu tarihte bu ilde yatmış ise, gelecek ay aynı tarihte kesin yatacak diye bir tabir bulunmuyor.

2018 şubat ayı evde bakım maaşı yattı mı, Şubat 2018 evde bakım parası ne kadar, 2018 şubat evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri evdebakimmaasi.net adresimizde bulabilirsiniz.

BAKICI AYLIĞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

EVDE BAKIM MAAŞI ANDORİD UYGULAMASI İNDİR

Güncelleme: Aşağıdaki iller 13 şubat 2018 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. Çoğu illerin bakım maaşları yatmamıştır ( ile gösterilen) , yatmayanlar (  kırmızı renk) iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

SİSTEM ONLİNE 

ARKADAŞLAR İLLERİN YATTIĞI BİLGİSİNİ DİREK İL İL TEMSİLCİ ARKADAŞLARDAN BİLGİ ALARAK EKLİYORUZ. 81 İL VAR SİZLER İÇİN ÇABALIYORUM. YEŞİL BUTON YATTI, KIRMIZI BUTON YATMADI SARI BUTON BEKLEMEDE HER AN YATABİLİR VE 24 SAAT İÇİNDE YEŞİL YANANLAR BANKA HESAPLARINA YATAR. ANLIK YATMAYABİLİR ANCAK TEMSİLCİ ARKADAŞLARDAN TELEFON İLE TEYİT ALARAK EKLİYORUZ.

TÜM İLLERİ GÖRMEK İÇİN MOBİLDEN EKRANI YATAY YAPIN!!!

Adana  01 Giresun  28 Samsun  55
Adıyaman  02 Gümüşhane  29 Siirt  56
AfyonK.  03 Hakkari  30 Sinop  57
Ağrı  04 Hatay  31 Sivas  58
Amasya  05 Isparta  32 Tekirdağ  59
Ankara  06 İçel  33 Tokat  60
Antalya  07 İstanbul  34 Trabzon  61
Artvin  08 İzmir  35 Tunceli  62
Aydın  09 Kars  36 Şanlıurfa  63
Balıkesir  10 Kastamonu  37 Uşak  64
Bilecik  11 Kayseri  38 Van  65
Bingöl  12 Kırklareli  39 Yozgat  66
Bitlis  13 Kırşehir  40 Zonguldak  67
Bolu  14 Kocaeli  41 Aksaray  68
Burdur  15 Konya  42 Bayburt  69
Bursa  16 Kütahya  43 Karaman  70
Çanakkale  17 Malatya  44 Kırıkkale  71
Çankırı  18 Manisa  45 Batman  72
Çorum  19 K.Maraş  46 Şırnak  73
Denizli  20 Mardin  47 Bartın  74
Diyarbakır  21 Muğla  48 Ardahan  75
Edirne  22 Muş  49 Iğdır  76
Elazığ  23 Nevşehir  50 Yalova  77
Erzincan  24 Niğde  51 Karabük  78
Erzurum  25 Ordu  52 Kilis  79
Eskişehir  26 Rize  53 Osmaniye  80
Gaziantep  27 Sakarya  54 Düzce  81

Konumuzdan Başlıklar:

 • 13 şubat 2018 evde bakım maaşı yatan iller
 • 13 şubat evde bakim parasi yatan iller
 • evde bakim maasi yatan iller 2018 mart 13
 • 13subatbakimparasiyataniller

Etiketler:

13 Şubat 2018 Evde Bakım Parası Yatan İller (Maaşlar Yatmaya Başladı) Konusuna 43 Yorum Yapıldı
 1. Aydin dedi ki:

  Bursa’da yatmadı

 2. Mürsel demir dedi ki:

  Diyarbakır dan
  Henuz bilgi yok herhalde

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   Diyarbakır ve çoğu ilçelerinde kontrol devam ediyor 15 ine kadar beklemede kalın bilgisi geldi

  2. Hülya dedi ki:

   Yatmadi bursa hala

 3. Banker dedi ki:

  Mersin yatmış admin

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   Teşekkürler hocam; mersin dahil çoğu il yatmaya başladı.

 4. Hatice dedi ki:

  Ankaraya yatmış

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   Hatice hanım teşekkürler ; Ankara il genelinin 2 ilçe hariç yattığı bilgisi geldi.

   1. Mehmet dedi ki:

    Acaba hangi iki ilçe öğrenebilir miyim?

 5. Yılmazmeryem1 dedi ki:

  İzmir kırmızı yanıyor izmir yattı 2 günden beri hatay sarı yatmadı

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   İzmir’i beklemeye almıştık zira gelen bilgilere göre çoğu kişinin bakım parası kesilmişti şuanda yeşillendi teşekkürler hatay için beklemedeyiz malum oradaki işler kötü gidiyor

 6. Burhan dedi ki:

  Gunaydinlar…gaziantep merkez yatmış. Bilginize

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   Günaydınlar hocam gaziantep il geneli bir ilçe hariç tamamı yatmış

 7. Efsane53 dedi ki:

  Rize yattı güncelleyin sayfayı admin

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   teşekkür ederiz rize il geneli tamamı yattı

 8. Hacı dedi ki:

  cok guvensiz bir site 3 gundur giresunu yatti gostrriyorsunuz hicmi arastirmiyorsunuz yazik degilmi burdan bakip yatmis diye banka kapilarina giden insanlara kendinizi onlarin yerine koyun bidaha dusunun

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   İlgili kişileri aradık bir ilçenin yattığını demişti özür dileriz tüm il geneli yatıncaya kadar sarı butonu eklendi

 9. ömer dedi ki:

  mardin ne zaman yatacak

 10. ali dedi ki:

  Hocam Giresun hakkında bilgi verirmisiniz dün yeşil yanıyordu bugün sarı oldu durum nedir

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   Arkadaşlardan bildi aldığımızda bir ilçenin yattığı bilgisi geldi tamamı yatınca yeşil buton yeniden yanacak.

   1. Ahmet dedi ki:

    Giresun yattı mı acaba

 11. ömer dedi ki:

  mardin nezaman yatacak bilgi verirmisiniz

 12. Mehmet abul dedi ki:

  Osmaniye ne zaman yatıyor

 13. Ezgi dedi ki:

  Hatay yatmadı ne zaman yatarr bilgi lütfen

 14. Ugur dedi ki:

  Konya yattımı

 15. Suat dedi ki:

  Nedense bu bayburt hep en sona kalıyor

 16. Hatice dedi ki:

  Bursa neden yatmadı hala

 17. Yunus dedi ki:

  Osmaniye ne zaman yatacak

 18. Coskun dedi ki:

  Ordu yatti

 19. Gul dedi ki:

  Kastamonu ne zaman yatcak

 20. Ebru dedi ki:

  Hatay yatimi

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   SON BİR KAÇ İL VE İLÇELERİ KALDI ARKADAŞLAR GÜN İÇİNDE TEMAS HALİNDEYİZ YATMAYAN İL TEMSİLCİLERİ İLE. GENELDE SAAT BAŞI KONTROL EDİLİYOR SİSTEMLER.

 21. Ahmet dedi ki:

  Giresun yattı mı acaba

 22. Tülay dedi ki:

  Eskısehır ne zaman yatar

 23. abdillah dedi ki:

  Bircok kisinin maaşi kesilmes derken neden hangi kafegori

 24. Mesutcaliskan dedi ki:

  İzmir yattı göründüğü halde yatmamış . Bilgisi olan?

 25. Sema dedi ki:

  Zonguldak yattı diyo ama hesaplarda yok

 26. Filiz dedi ki:

  Ankara yattı mı?

 27. Mry dedi ki:

  izmir neden yatmadı

 28. Nurşen dedi ki:

  Nevşehir yatmadi daha neden?

 29. hüseyin dedi ki:

  İstanbul/arnavutköy hala yatmadı.. Bilginiz var mı acaba?

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   İstanbul tüm il geneli yattı hocam maaşınız kesilmiş olabilir konu hakkında yarın sosyal hizmetlere gidip bilgi almanızda fayda var

 30. Hakan üstün dedi ki:

  Karaman yattimi arkadaslar

Sayfa başına git