Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

13 Şubat 2019 Evde Bakım Parası Yatan İller (ZAMLI EVDE BAKIM PARASI)

13.02.2019
15.801
13 Şubat 2019 Evde Bakım Parası Yatan İller (ZAMLI EVDE BAKIM PARASI)

Asgari ücrete gelen zam dahilinde evde bakım maaşlarına da zam geldi. Bireyler ise 13 şubat 2019 evde bakım parası yatan iller konusunda bilgiye ihtiyaç duymakta. Artan enflasyon oranları ve gıdaya gelen arka arkaya zamlar sonrasında bireyler alacakları maaşlarında bir an önce daha fazla artmasını talep ediyoruz.

2019 Şubat Ayı Evde Bakım Parası Ne Kadar?

Öncelikle şunu kesin olarak yazalım her ne kadar asgari ücrete zam geldiyse de, evde bakım parası net tutarı açıklanmıştır. Zamlı 2019 evde bakım parası şubat ayından itibaren banka hesaplarına geçecektir. Bunun bilincinde olmanız sonrasında önümüzdeki ay maaşların ne zaman ve hangi tutarlarda yatacağına geçelim.

Bunu detaylandırırsak;

Şubat 2019 evde bakım parası miktarı : 1305 lira

2019 Evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar (Muhtaçlık Sınırı): 1219,32 lira

Yukarıda kırmızı kısım ile belirttiğimiz gibi kişi başına düşen muhtaçlık sınırı 2019 yılında artırıldı. Artık evde bakım parası almak daha da kolaylaştı diyebiliriz. Ancak buna karşın asgari ücretinde de artması sizleri yanıltmasın.

Evde Bakım Maaşı Alanlara Kredi Kartı Başvuru

Bir çok birey evde bakım parası aldığında hangi kredi kartını kullanmak istediğini merak edebilir. Zira bakıcı maaşları alanlar bankadan maaşlarını alsalar dahi, farklı bir bankadan kredi kartı başvurusu yaparak kart sahibi olabilirler. Ancak hangi bankanın kredi kartı daha avantajlıdır, konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Zira bir çok bankanın kredi kartı olmasına rağmen masraf almaları insanları üzmektedir. Bizde sizler için araştırmalarımıza göre avantajlı kredi kartı ve masrafsız kredi kartı veren bankaları listeledik.

 • Cepteteb kredi kartı başvurusu ; başvuru yaptığınızda ortalama 1 hafta içinde kartınız elinizde oluyor. Bir çok ayrıcalık veren cepteteb kredi kartı TEB bankası tarafından müşterilere verilir. En önemli avantajlı tam 500 TL’ye kadar bonus vermekte. Fatura talimatı, sözünüze bonus, alışverişlerde %20 indirim hatta taksit sayısına ek +3 taksit yapma şansları da var.
 • One Garanti kredi kartı başvurusu ; Garanti bankası uygulaması olan one garanti ile havale eft ücretsiz üstelik birikim kumbara sayesinde %10 üzeri faiz oranları ile mevduatlara getiri söz konusu. Garanti bankası bonus kredi kartı başvurusu yaparak bu uygulama üzerinden bir çok avantaja sahip olabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Senin Bankan başvurusu ; Kuveyt türk hizmeti olan senin bankan ile eft veya havaleye para ödenmez. Bir çok vadeli mevduat hesaplarında kazanç söz konusu. Altın hesapları sayesinde altınların yastık altında kalmadan senin bankan sayesinde değerine değer katacak.
 • Akbank direkt kredi kartı başvurusu ; Akbank kırmızı banka olarak hafızalarda yer edinse de, bankanın bankacılık hizmetlerinden en önemlisi olan kredi kartı hizmetinden yararlanmak mümkün. Yapmanız gereken ise sadece akbank direkt bankacılık içinde kart başvurusu yapmak. Kartınız sadece 7 gün içinde elinizde olacak.
 • QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu ; Kredi kartı limiti en yüksek olan bankalardan bir tanesi olan QNB Finansbank ile kart limitiniz 3500 TL den başlıyor. Ancak kredi notuna göre bu limit her ay güncelleniyor yani bir sonraki ay bir bakmışsınız kart limitiniz 10.000 TL olabilir. Ülke vatandaşlarının bankacılık ürünleri arasında fazlası ile kullandığı ürünlerin başında kredi kartları gelmesi, bu limitin de devreye girmesinin ardından insanları buraya yönlendirmekte.
 • Enpara Kredi Kartı Başvurusu ; QNB Finansbank hizmeti olan enpara.com sayesinde hem eft hem de havale masrafları sıfır tl olmakla beraber ömür boyu masrafsız bankacılık sloganı ile yola çıkmıştır. Bu hizmetlerden bir tanesi de enpara kredi kartı olup, aidatsız bir kart türü olmakla beraber aidatı sizlere veren bir bankacılık ürünüdür.

Engellilere Kredi Başvurusu Açıldı!

Bankalar yeni mevzuata ve torba yasa ile beraber engelli (özürlü) maaşı alanlara düşük limitli ihtiyaç kredisi başvurusu yapanlara hızlıca onay verilebileceği bilgisi geldi. Kredi üst limiti 15000 TL olmakla beraber üst vade süresi de 48 aya çıkarıldı. En uygun 15 bin TL ihtiyaç kredisi hakkında hangi bankanın daha avantajlı olduğunu bulmak artık zor olmasa gerek. Bu nedenle size en uygun kredi hangisi geliyorsa hızlıca başvuru yapabilirsiniz.

Engelliye kredi hakkında gelen bu sevindirici haber sayesinde yüz binlerce engelli bayram öncesinde ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilir. Uygun bayram kredisi kampanyaları ile ihtiyaçlarınızı hızlıca giderebilirsiniz. Bunun yanında özürlüye kredi, evde bakım parası alanlara kredi başvurusunda bile bulunmak mümkün. 2018 bayram kredisi kampanyalarında hangi bankaların uygun olduğuna bakarsak;

İNG bank %1,74 faiz oranı ile 15,000 tl için toplam ödenecek tutar 17,191 TL olarak, TEB bankası da masrafsız ihtiyaç kredisi kampanyası sunarak %1,89 faiz oranı ile 17,302 TL olarak, Türkiye iş bankası ise yaz kredisi kampanyası dahilinde faiz oranı %1,87 ve toplam ödenecek tutar 17,355 TL şeklinde.

13 Şubat 2019 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

Her ay olduğu gibi bu ayda sizlere en net bilgileri vermeyi amaçlayarak, yola çıktık. Bu nedenle 81 ilde yaşayan ekip arkadaşlarımız ile doğru bilgiler eşliğinde evde bakım parası yatan illerin listesini güncel tutacağınız. Günde 2 kez olmakla beraber ayın 8 inden itibaren günde 5 kez ekipten arkadaşları arayarak, yatan illeri teyit etmekteyiz. Aşağıdaki bilgilerin bakıcılar için 13 şubat 2019 evde bakım parası günü için hazırlandığını belirtelim.

2019 şubat ayı evde bakım maaşı yattı mı, şubat 2019 evde bakım parası ne kadar, 2019 şubat evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri evdebakimmaasi.net adresimizde bulabilirsiniz.

* Güncelleme: Aşağıdaki iller 13 şubat 2019 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. Çoğu illerin bakım maaşları yatmamıştır ( ile gösterilen) , (yatmayanlar  kırmızı renk) ve (24 saat içinde yatacak olanlar ise  sarı renk, ! ünlem işareti ise belirsiz olarak nitelendirilmekte ) iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

SİSTEM ONLİNE 

ARKADAŞLAR İLLERİN YATTIĞI BİLGİSİNİ DİREK İL İL TEMSİLCİ ARKADAŞLARDAN BİLGİ ALARAK EKLİYORUZ. 81 İL VAR SİZLER İÇİN ÇABALIYORUM. YEŞİL BUTON YATTI, KIRMIZI BUTON YATMADI SARI BUTON BEKLEMEDE HER AN YATABİLİR VE 24 SAAT İÇİNDE YEŞİL YANANLAR BANKA HESAPLARINA YATAR. ANLIK YATMAYABİLİR ANCAK TEMSİLCİ ARKADAŞLARDAN TELEFON İLE TEYİT ALARAK EKLİYORUZ.

TÜM İLLERİ GÖRMEK İÇİN MOBİLDEN EKRANI YATAY YAPIN!!!

1- Adana  2- Adıyaman  ! 3- Afyonkarahisar 
4- Ağrı  5- Amasya  6- Ankara 
7- Antalya  ! 8- Artvin  9- Aydın 
10- Balıkesir  11- Bilecik  12- Bingöl 
13-Bitlis  14- Bolu  15- Burdur 
16- Bursa  ! 17- Çanakkale  18- Çankırı 
19- Çorum  20- Denizli  21- Diyarbakır  !
22- Edirne  23- Elazığ  24- Erzincan 
25- Erzurum  26- Eskişehir  27- Gaziantep 
28- Giresun  29- Gümüşhane  30- Hakkari 
31- Hatay  32- Isparta  ! 33- İçel 
34- İstanbul  35- İzmir  36- Kars 

Değerli evdebakimmaasi.net ziyaretçisi yatan illerin listesi sayfanın aşağısına doğru devam ediyor. Bakım parası yatan illerin listesi için bilgileri okumaya devam edebilirsiniz.

 
37- Kastamonu  38- Kayseri  39- Kırklareli 
40- Kırşehir  41- Kocaeli  42- Konya 
43- Kütahya  44- Malatya  45- Manisa 
46- Kahramanmaraş  47- Mardin  48- Muğla 
49- Muş  50- Nevşehir  51- Niğde 
52- Ordu  53- Rize  54- Sakarya 
55- Samsun  56- Siirt  57- Sinop 
58- Sivas  59- Tekirdağ  60- Tokat 
61- Trabzon  62- Tunceli  63- Şanlıurfa 
64- Uşak  65- Van  66- Yozgat 
67- Zonguldak  68- Aksaray  69- Bayburt 
70- Karaman  71- Kırıkkale  72- Batman 
73- Şırnak  74- Bartın  75- Ardahan 
76- Iğdır  77- Yalova  78- Karabük 
79- Kilis  80- Osmaniye  ! 81- Düzce 

Etiketler:

Yorumlar
 1. Yaşar dedi ki:

  Rize evde bakım hesaplara geçmiştir.

  1. Hatice dedi ki:

   Uşak yatmadı Ayşe hanım nezaman yatar

 2. Aydın dedi ki:

  Bursa yatmadı

 3. Nevzat Toprak dedi ki:

  Yaşar Bey Başka Sitede Bursa Yatmadı Gözüküyor Ama Burda Yattı Gözüküyor Nasıl olur Böyle Şey Anlamış Değilim

 4. mehmet dedi ki:

  diyarbakır neden yatmadı

 5. Hüsamettin Kıllfırça dedi ki:

  Şehrin adının yanında yeşil yanıyor ve aynı anda ünlem işareti varsa ne anlama geliyor?
  Define orada mı demek

 6. Melek dedi ki:

  Adıyaman yattı görünüyor ama yatmamış bilgisi olan varmı arkadaşlar

 7. Özcan dedi ki:

  Antalya yattimi

 8. İzzet dedi ki:

  Diyarbakır yatmadığı halde yatmış görünüyor doğru bilgi vermiyorsunuz

  1. Ayşe Erdili dedi ki:

   Ergani ilçesindeki yetkili yattığını beyan etmiş kurum ile konuştuğumuzda bazı ilçelerin yattığı bilgisi verildi. Ancak Sarı ikonu bıraktım. Yatınca bilgi verirsiniz.

 9. Tuğçe dedi ki:

  Bursa’daki ünlem neden?

 10. Sevim dedi ki:

  Bursa da yatti gözüküyor ama hesapta para yok..ve bursanin yaninda ki ünlem isareti ne anlama geliyor bilgisi olan varmi

  1. Ayşe Erdili dedi ki:

   Merhaba Bursa ‘da ikamet eden yetkiliden aldığımız bilgilere göre yeşil butonu bırakıldı. Ancak diğer bireyler yatmadığını belirtmiş. Şuanda bireye ulaşamadım ve yeniden SARI ikonu bıraktım yatınca bilgi verirsiniz hocam. Ünlem işareti belirsiz anlamına gelir.

   1. Hatice dedi ki:

    Uşak nezaman yatar Ayşe hanım hala kırmızı gösteriyor Ayşe hanım nolur uşak ı yarın yatırın nolur ya Ayşe hanım

 11. Yusuf dedi ki:

  Osmaniye yatmamis

 12. Elif dedi ki:

  Bursada. Yok hala

 13. Elif dedi ki:

  Yatınca yesil yanıcak degilmi takip edelim

 14. azadşanlı dedi ki:

  diyarbakır ses ver artık

 15. Topraksız dedi ki:

  Kayseri yattımı bilen varmı

 16. Zeynep yaşar dedi ki:

  Karabuk yatı gözüküyo internete yatmamış nezaman yatacak

 17. Elif dedi ki:

  Adana yatmıs

  1. Pınar dedi ki:

   Yatmış evet ama bana eksik yatmış %50 si. Anlamadım.

 18. Nurettin dedi ki:

  Diyarbakır’a ne oldu

 19. Erhan dedi ki:

  Antalyadan haber varmi ne oldu bu sefer aksaklik neden

 20. Kasım Beyaz dedi ki:

  Antalya yatmış gözüküyor ama hesap ta bişey yok

 21. Yunus emre dedi ki:

  Yeşil yanmış ama isparta hesaplarea yok neden acaba bilgisi olan

 22. Pınar dedi ki:

  Akadaşlar merhaba
  Evde bakım için 2019 13/02 Maaşım 696.52 TL olarak yatmış.
  Konu ile alakalı bilgisi önerisi olan varmı.?
  En son aldığım maaş 1179 TL idi.
  Teşekkür ederim.

 23. babacan dedi ki:

  vatandaş aç aç üçkuruş maaş veriyorlar iniletiyorlar her ay her ayın beli günü yatırırısın insanlar bilir 15 dekini 12 de 9 zundakkikin yatırıyorlar ve yeter artık dayanacak gücümüz kamadı inananın sabah ikik çocuk okula gidecek yol parası yok maaşa güvendik çocuklar gidemeyecek bu gece yatmasa

 24. Ayhan dedi ki:

  Düzce de hesaplara yatmadı yanlış bilgi

 25. Hatice dedi ki:

  Uşak nezaman yatar Ayşe hanım

 26. Canan dedi ki:

  İzmir şimdi yattı

 27. Hatice dedi ki:

  Uşak nezaman yatar Ayşe hanım hala kırmızı gösteriyor Ayşe hanım nolur bugün yatırın uşak ı nolur Ayşe hanım nolur

 28. Hatice dedi ki:

  Hadi uşak hadi yat artık uşak yat nolur yat nolur

 29. ahmet yüksel dedi ki:

  elazığ henüz yatmadı ne zaman yatar

 30. Olcay dedi ki:

  İzmir Urla yatmış arkadaslar