Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

18 Nisan 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

17.04.2017
1.032
18 Nisan 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Nisan ayının gelmesi ile beraber bakıcı maaşları alacak olanlar, 18 nisan 2017 evde bakım maaşı yatan iller konusunda hangi illerin yattığını merak etmekte. Çoğu bakım maaşı alan bireyler ve aileler, içinde bulunduğu aydaki bakıcı maaşlarının ne zaman hesabına yatacağını sorgulamaktadır. Zira maaşları alarak gerek borçlarını gerekse de evdeki ihtiyaçlarını karşılamak isterler. Bu nedenle bakıcı maaşları her ayın 2. haftasından itibaren ödemelere başlanıyor.

Evde Bakım Maaşı Nasıl Alınır, Şartları Neler?

Bakıcı maaşlarına devlet büyük önem vermektedir. Ancak önüne gelen herkes bakıcı parası alamıyor. Bunun için devletin belirlediği özel şartlar dahilinde bir takım evraklar talep edilir. Bu şartlar arasında en önemlisi bakacağınız kişinin hem akrabanızın olması hem de kişinin ağır engelli raporu alması gerekmektedir. Bu raporda ise engel olma yüzdesi en az %50 olmalıdır. Bunları biraz daha açarsak ;

  • Engelli olma durumu : En az %50 ağır engelli raporu almalı
  • Bakıma muhtaç olmalı : Tüm ihtiyaçlarını başkası tarafından karşılanacak kadar olması.
  • Gelir kriterlerine uygun olması : Yani 847 TL nin altında bir gelirin olması gerekmektedir. (2017)

Yukarıdaki şartlar dahilinde uyan bir engelli yakınınız var ise ona bakma karşılığında bakıcı parası alabilirsiniz devlet üzerinden. Maaşlarınız her ay şartları bozmadığınız takdirde hesabınıza yatacaktır. Müracaatlar ise il ve ilçelerde bulunan Sosyal yardımlaşma veya direk Kaymakamlığa yapılıyor. Başvuru öncesinde ise aşağıdaki dilekçe örneğini indirip, doldurmanız gerekiyor.

Evde bakım maaşı dilekçe örneği indir

Evde Bakım Aylığına Kredi Veren Bankalar

Bu konu en fazla sorulan soruların başında geliyor ; bakım aylığına kredi alabilir miyim diye! Biz konu hakkında gerek Ziraat bankası gerekse de PTT şube yetkililerinden aldığımız bilgiler neticesinde kişilerin bakım maaşı aldıklarında bu bankalardan ihtiyaç kredisi başvuru yapıp, kredilerini alabildiklerini belirttiler. Hem düşük faiz oranları hem de vade süresinin iyi ayarlandığını da belirtelim.

Bakım maaşı alanlara 72 aya kadar vade imkanı sunan bankaların başında Ziraat bankası gelmektedir. Son dönemlerde ise ptt kurumu da kredi başvurusu aldıklarını bildirmişlerdir. Ancak faiz oranları sizlerin kredi notuna göre daha aşağı çekilebilir.

18 Nisan 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Bakıcı maaşları bu ay ödeme tutarı olarak 960 TL alacaklardır. Maaşlarınızı öğrenmek için bankanızın internet bankacılığına girerek maaşın o gün yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bankalardaki hesaplarınızı kontrol etmek, banka sms kodu sayesinde de maaşlarınızı öğrenebilirsiniz. 2017 Nisan ayı evde bakım maaşı yattı mı, Nisan 2017 evde bakım parası ne kadar, 2017 Nisan evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri evdebakimmaasi.net adresimizde bulabilirsiniz.

960 TL alacak olan bakıcılar, devletin üzerinde çalıştığını 1.000 TL destek parası ile ilerleyen günlerde ayrıca aydınlatacaklar. Konu üzerinde yaptığımız araştırmalarda, bakıcı maaşı alanlara hem mutfak parası desteği hem de çocuk sayısına göre ek bir yardım parası da gündemde.

Nisan 2017 evde bakım maaş miktarı 2017 yılı için: 960,58 tl

Güncelleme: Aşağıdaki iller 18 Nisan 2017 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. Çoğu illerin bakım maaşları yatmamıştır yatmayan iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

Ek Güncelleme: Merhaba beklemede kalınız illerinde ilgili görevliler ile yeniden değerlendirme talebinde bulunduk. Normal şartlarda her gün hem PTT hem de Ziraat bankası departmanları ile temas halindeyiz. Hali ile onların sözlerine güvenerek buraya ekliyoruz. Herkese teşekkür ederiz.

Evde Bakım Maaşı Yatan iller Nisan 2017 – http://www.evdebakimmaasi.net
 1- Tokat  18- Afyonkarahisar 35- Karabük
 2- Amasya  19- Aydın 36- Gaziantep
 3- Diyarbakır  20- Bartın  37- Osmaniye
 4- Antalya  21- Şanlıurfa  38- Trabzon
 5- Giresun  22- Samsun  39- Hatay
 6- Sivas  23- Bilecik  40- İzmir
 7- Konya  24- Eskişehir  41- Ağrı
 8- Mersin  25- Sakarya  42- Erzurum
 9- Denizli  26- Kırklareli  43- Adana
 10- İstanbul  27- Tokat  44- Kars
 11- Zonguldak  28- Rize  45- Şırnak
 12- Balıkesir  29- Aksaray
 13- Bursa  30- Çankırı
 14- Ankara  31- Uşak
 15- Kocaeli  32- Ordu
 16- Manisa  33- Malatya
 17- Tekirdağ  34- Bolu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.