Evde bakım maaşı – Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

2 Mart 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

2 Mart 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

Mart 2017 evde bakım maaşını bekleyenler, 2 mart 2017 evde bakım maaşı yatan illerin listesini merak etmektedir. Söz konusu bakım aylıkları, mart 2017 ayı itibari ile hem zamlı hem de erkenden yatacak! Bu aylıklardan yararlanmak isteyenler öncelikle evde bakım maaşı şartlarını taşımaları gerekiyor hem kendisi hem de baktığı bireyin.

Evde Bakım Aylığına Kredi Veren Bankalar

Bu konu en fazla sorulan soruların başında geliyor ; bakım aylığına kredi alabilir miyim diye! Biz konu hakkında gerek Ziraat bankası gerekse de PTT şube yetkililerinden aldığımız bilgiler neticesinde kişilerin bakım maaşı aldıklarında bu bankalardan ihtiyaç kredisi başvuru yapıp, kredilerini alabildiklerini belirttiler. Hem düşük faiz oranları hem de vade süresinin iyi ayarlandığını da belirtelim.

Bakım maaşı alanlara 48 aya kadar vade imkanı sunan bankaların başında Ziraat bankası gelmektedir. Son dönemlerde ise ptt kurumu da kredi başvurusu aldıklarını bildirmişlerdir. Ancak faiz oranları sizlerin kredi notuna göre daha aşağı çekilebilir.

Evde Bakım Aylığına Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartları hayatın bir parçası olmakla beraber cepte nakit paranın olmadığı anlarda para vazifesi görmektedir. Cebinizde olmayan yüklü miktarlardaki ürün alımlarında dahi vade farksız +9 taksit imkanı dahi sunabilir. Özellikle bazı ürün alımlarında 12 taksit yapıldığını da görüyoruz.

Kredi kartları sayesinde fatura ödeme talimatı verebilir, nakit avans çekebilir ve bu çekilen tutarları taksit ile ödeme imkanı sunabilir. Ancak her bankanın kredi kartı alınmamalı zira sizlere karlı görünen bir kart almanız daha da avantajlı olacaktır. Bunlardan en basiti ise cepteteb kredi kartı başvurusu.

2 Mart 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Bakım aylığı alan bireyler veya aileler, mart 2017 tarihi itibari ile 960 lira tutarında maaş alacaklardır. Daha önceki ay olan şubat 2017 zamlı bakım aylıkları ile aynı tutarda olduğunu belirtelim. Aylık maaşlarınızı anlaşmalı olduğunuz bankalardan veya PTT kurumundan çekebilirsiniz. Eğer bu iki işlemlerden birinin banka kartı var ise sıra beklemeden maaşınızı bankamatik aracılığı ile de çekebilirsiniz.

Bu maaşlara ek olarak 2022 maaşlarının da ilgili tutarları mart 2017 itibari ile aşağıdaki gibidir. Buna göre, 1 Ocak 2017 – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında yüzde 40-69 oranında engelli olan engellinin aylığı bin 59,64 TL, yüzde 70 ve üstü bakıma muhtaç engelli aylığı bin 589,47 TL, 18 yaş altı engelli yakını aylığı bin 59,64 TL, 65 yaş üstü yaşlılık aylığı ise 705,62 TL oldu.

2017 Mart ayı evde bakım maaşı yattı mı, Mart 2017 evde bakım parası ne kadar, 2017 Mart evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri evdebakimmaasi.net adresimizde bulabilirsiniz. Evinizde yaşayan toplam kişilerin toplam gelirlerinin, asgari ücretin 2/3 tutarın altında olması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse asgari ücret 2017 yılı için 1404 TL için 2/3 yani 935 liranın altında kalması gerekmektedir. Kişiye bakanın hane gelirinin bu tutarın altında olması esas alınmaktadır.

Bakım Maaşı Alma Şartları 2017

Çocuk bakan neneye maaş alma şartları 2017

Mart 2017 evde bakım maaş miktarı :  2017 yılı için: 960,58 tl

Güncelleme: Aşağıdaki iller 2 mart 2017 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir.  Çoğu illerin bakım maaşları yatmamıştır yatmayan iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

Evde Bakım Maaşı Yatan iller Mart 2017 – http://www.evdebakimmaasi.net

HENÜZ HİÇBİR İL YATMADI…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.