Evde bakım maaşı – Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

2016 Aralık Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak

2016 Aralık Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak

Aralık 2016 evde bakım maaşını almayı düşünenler, şimdiden ödeme tarihlerinin ne zaman olacakları konusunda merak etmekteler. Bakım parası ile evin ihtiyaç, bakım ve bir çok ürünü temin etmek için bu maaşa odaklanan bireylere hak vermek gerekiyor. Asgari ücretin dahi 1300 TL olduğu ülkemizde geçim kaynağının zora girmesi ve ekonomik şartlarında giderek zorlaşması nedeni ile hiç değilse bu maaşı alacak olanlar için bir geçim kaynağı niteliğinde.

2016 Aralık Ayı Evde Bakım Parası

Maaşlarını her ay düzenli olarak doğum tarihinizin son rakamına göre verilmektedir. Yani doğum tarihi farklı olanlar aynı gün almayabilir. Bunun nedeni maaşı alacak olanların sayısının fazla olması, bankacılık işlemleri ve sıra derdinden kurtulmak için alınan kararlardan bir tanesidir.

Aralık 2016 tarihinden sonra yapılacak olan düzenlemelerden biri de artık evde bakım maaşlarınızı bankamatikler aracılığı ile alabileceksiniz. Söz konusu düzenlemeler PTT kurumu ile yapılan ödemeler için geçerlidir.

Evde bakım parası ödemeleri yılın son ayına geldiği için erken ödenmesi gündemde ! Evde bakım maaşları aralık 2016 olarak bizlere gelen bilgilere göre 12 aralık 2016 tarihinden itibaren başlanacaktır. Tüm maaşlar, 16 aralık 2016 tarihine kadar ödenmiş olacak.

Aralık 2016 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar

Yıl sonuna denk gelen son evde bakım maaşınızın tutarı 924 TL dir. Bu maaşınız ile beraber yılın son parasını alacaksınız. 2017 evde bakım maaşları tutarları asgari ücrete yapılacak zamlar ile doğru orantılı olarak artacaktır.

aralık 2016 evde bakım parası

aralık 2016 evde bakım parası

Evde bakım hizmetleri olarak devletin belirlediği şartların yerine getirilmesi esas alınmaktadır. Bu yüzden şartların bozulması durumunda maaşlarınız kesilebilir. Aksi durumda hatasız olarak bu maaşı almaya devam edersiniz.

Evde bakım ücreti 2016 aralık için ilgili şartlar arasında asgari tutarın, tüm aile bireylerin gelirlerinin 2/3 ü kadarın altında olması gerekiyor. Bu yüzden aralık 2016 ödemeleri 924 TL olarak yapılıyor.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Servet dedi ki:

    03.11.2016 tarihinde maaş onayı aldık ama bugün 12.01.2017 olmasına rağmen hala hesaba para yatmadı.