Evde bakım maaşı – Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

2016 Evde Bakım Maaşı Kişi Başı Gelir Miktarı

2016 Evde Bakım Maaşı Kişi Başı Gelir Miktarı

Evde bakım aylığı alma şartları arasında en önemli etken şüphesiz engelli oranının yanında yıl bazında asgari ücrete bağlı olan kişi başı gelir miktarıdır. Bu miktarın kesinleşmesinin ardından akıllardaki soru işareti de giderilmiş olacaktır.

Maaşların etkenlerine bakmak istediğimizde bakım maaşlarında kişi başı gelir asgari ücrete, alınacak maaş ise memur maaşlarına endekslendiğini gördük.

Kişi başı gelirin ne kadar olduğuna baktığımızda ise 784,97 TL olarak görmekteyiz. Buna bağlı olarak evde bakım aylıklarının 2016 yılı için iki farklı dönemde farklı tutarların ödendiği görüldü. Bu da bizlere bakım aylığının 2016 yarısına kadar 784 TL olarak ödeneceği verilmişti. Ancak 2016 2.yarısı için ise bu tutarın arttığı görüldü.

kişi başı gelir miktarı

kişi başı gelir miktarı

2016 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar ?

Evde bakım aylıkları yılın iki dönemi için farklı tutarlar da ödenmekte. İlk dönem 785 TL iken, ikinci dönem 924 TL olarak ödendiği bildirilmişti. Söz konusu maaşlarınızı Ziraat katılım bankası veya PTT şubelerinden birine giderek, TC kimlik kartınızı ibraz etmeniz halinde çekebilirsiniz. Banka veya postane bankamatik kartlarınız var ise sıra beklemeden kolayca maaşınızı çekebilirsiniz.

Evde bakım maaşları her ay düzenli bir şekilde ödenmektedir. Maaşlar genelde belirli tarihlerde her ile aynı gün yatmamakta olup, bunun nedeni olarak sorulduğunda bankaların ve ptt servisinin birden fazla hizmete bakması, sonrasında yeterli personellerin bulunmaması ve alt yapının henüz tamamlanmadığından dolayı bu gibi sonuçlar ortaya çıkmakta ve bu da kullanıcıları rahatsız etmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.