2017 Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Aralık 2017 evde bakım parası yılın son maaşı olarak alınacağını belirtelim. Engelli yakınlarına verilecek olan bakım maaşı için ilgili tutar ise 1027 TL. Ocak 2018 ayından itibaren ise evde bakım maaşı yeni miktarı karşınıza çıkacak. Ancak bu yıl ki, memur katsayısına göre hesaplanmayacak ve aile sosyal politikalar bakanlığı devreye girecek. Ancak bu bilgi kesin olmamakla beraber ilerleyen günlerde yeni düzenlemeler hakkında net tutarlar sizler ile paylaştırılacaktır.

2017 Aralık Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

İki farklı yerden bilgi aldığımızı belirtelim. Öncelikle Ziraat bankası departmanları ile temas kurduğumuzda bakım maaşlarının aralık 2017 ayı için ödeme tarihlerinin 8 aralık 2017 de başlanacağı belirtildi. Tüm ödemelerin ise 25 aralık 2017 tarihine kadar tamamlanacağı belirtildi. Diğer bilgi aldığımız yer ise Aile ve sosyal politikalar bakanlığı zira buradan aldığımız bilgiler neticesinde ödemelerin 11 aralık 2017 de başlanacağı ve bu ödemelerin 24 aralık 2017 de bitmesi beklenmektedir. Ödeneklerin aralık 2017 ayının ilk haftasında tüm illere dağıtılacağını ve kurumdaki personellerin araştırmalarının tamamlanması dahilinde erken ödeme olabileceğini bilgisi geldi. Yani kurumdaki memurların ne kadar hızlı olması demek maaşların o ilde erken ödeneceği anlamına gelmekte!

Aralık 2017 evde bakım parası miktarı : 1027 TL

Zamlı evde bakım aylıkları ocak ayında değil, şubat 2018 ayında ödeneceğini de hatırlatalım. Bu nedenle ocak 2018 bakım maaşı hakkında düşük tutar görünce yanlış anlaşılmalara vesile olmasın.

Bakım Maaşı Alanlara Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı kullanmak isteyen şahıslar, bu kartların masrafsız olmasına dikkat etmeli. Zira bazı bankalar kart iadatları adı altında her yıl 80 TL üzerinde kesinti yapabiliyor. Bizde bakım parası alanların bu masrafları vermemesi hem de kredi kartına sahip olarak, daha hızlı işlem yapmaları için masrafsız kredi kartlarını araştırdık.

  • Akbank kredi kartı başvurusu sayesinde masrafsız bir kredi kartı sizleri bekliyor olacak.
  • Denizbank kredi kartı başvuruları ile ister kredi isterseniz de nakit avans çekebildiğiniz gibi bir çok avantajlı ödemelerden yararlanabilirsiniz.
  • Garanti bonus kredi kartı başvurusu sayesinde bonus puanları kazanabilir ve bunları dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.
  • Teb ceptetep kredi kartı ile ister mobil isterseniz de internet üzerinden kredilere başvurabilir, yatırım hesabı açabilirsiniz. Havale ve eft ücretleri de alınmamaktadır.
  • Enpara.com ile qnb finansbank sayesinde masrafsız bankacılığa öncülük eden bir banka ile çalışmak sizlere kredi kartı ile fırsatların açılmasını sağlayabilir.

Engelli aylıkları almak faydalanmak için bir engelli yakını veya hasta yakını olmanız gerekiyor. Ağır engelli raporuna sahip olan bir bireyin, bakıcısı olarak her ay 1027 TL alabilirsiniz. Bunun için ilgili formu, kaymakamlıklardan temin ettikten sonra belgeleri aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne teslim edeceksiniz.

Konumuzdan Başlıklar:

  • evde bakim maaslari aralik 2017
  • evde bakım maaşı ne zaman yatar
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Serkan ERDİL
Merhaba sizlere doğru bilgileri, hızlı ve net bir şekilde sunma amacı ile bu siteyi kurduk. Birlikte daima daha ileriye giderek, sizlere evde bakım parası hakkında tüm sorunlarınıza yardımcı olma amacındayız.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Evde bakım parası yatan iller