2017 Ekim Ayı Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Eylül 2017 bakım aylıklarını Kurban Bayramı nedeni ile bayramdan önce alan bireyler, şimdiden ekim 2017 ayını iple çekmektedir. Ekim ayı evde bakım maaşı konusunda ödemelerin ne zaman hangi tarihlerde yapılacağını yine her zamanki gibi sitemiz üzerinden öğreneceksiniz! Bayramdan önce alınan eylül maaşları, paranın cepte kolay kolay durmamasından dolayı çabucak bitti diyebiliriz. Zira bayram alışverişleri olsun, eş dost ziyareti derken, engelli yakınlarına bakan bir çok vatandaş bir an önce bakım maaşlarının banka hesaplarına geçmesini beklemekte.

2017 Ekim Ayı Evde Bakım Maaşı

Yılın son aylarına gelmekle beraber bakım aylığı alan kişiler, ekim 2017 ödemeleri için banka hesaplarında 1027 TL görecekler. Bildiğiniz gibi bakım maaşına geçen aylarda zam yapılmış ve ileri ki tarihler içinde yeniden düzenleme söz konusu olmuş ve şimdiden 2018 ve 2019 yıllarını kapsayacak şekilde bakım maaşlarının yeni miktarları belirlenmiştir. Bu nedenle ilgili yazımıza aşağıdan bakabilirsiniz.

2018 yılı evde bakım maaşları ne kadar? SORUSUNA YANITI YANDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

Bakım maaşı almak için yukarıda bahsettiğimiz gibi, engelli yakın akrabanın olması, %50 ve üzerinde rapor olması ve bunlara ek olarak hane gelirinin muhtaçlık sınırını geçmemesi gerekiyor. Bu şartları taşıyanların bağlı bulundukları il veya ilçelerde bulunan Aile ve Sosyal Pol. Bakanlığı il müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri lazım. Dilekçe örneği ile başvuru yaptığınızda başvurunuz gözden geçirilir ve konu hakkında tarafınıza bilgi sunulur. Eğer başvuru olumlu ise maaşınız ortalama 45 gün içinde bağlanır. Maaşlarınızı Ziraat bankası şubelerinden veya atmlerinden çekebilirsiniz. Genelde evde bakım maaşları her ayın 2. haftasından itibaren banka hesaplarına yatırılır. 2017 bakım maaşı muhtaçlık sınırı tutarı belli oldu. Hanede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3’te 2’sinden düşük olması (2017 yılı için 847,17 lira) şartı aranıyor.

Bakım Maaşı Alanlara Masrafsız Kredi Kartı Başvurusu

Bankacılık ürünlerinden en önemlisi şüphesiz ki kredi kartıdır. Hemen her bankanın kredi kartını çeşit çeşit görmek mümkün. Ancak her kredi kartı başvurusu yapılmamalıdır zira bankalar genelde kredi kartı aidatı altında kesintiler yapmaktadır. Bu nedenle uygun kredi kartı veya masrafsız kredi kartı veren bankalar ile çalışmak daha mantıklıdır. Ziraat bankasından maaşlarını çekenler genelde ziraat bankası maximum kredi kartı ile çekebilir. Bunlara ek olarak ziraat bankası bankamatik olarak bilinen bankkart ile de işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bana masrafsız bir kredi kartım olsun diyorsanız tercihlerinizi aşağıdaki kredi kartlarından kullanabilirsiniz:

  • Garanti bonus kredi kartı başvurusu (Garanti bankası kredi kartı)
  • Miles and smiles kredi kartı başvurusu
  • Denizbank kredi kartı başvurusu
  • Cardfinans kredi kartı başvurusu (Avantajlı kredi kartları)

2017 Ekim Ayı Evde Bakım Maaşı Ödeme Tarihleri

Ziraat bankası departmanlarından edinilen bilgilere göre bakım maaşları, ekim ayı için ödeme tarihleri  9/20 ekim 2017 olarak belirlendi. İlk ödemelerin 9 ekim 2017 de pazartesi günü banka hesaplarında olacağı, bazı illerde ise ödemelerin ayın 20 sine kadar sarkabileceği söz konusu olmuş ve bildirilmiştir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku