Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

2018 Evde Bakım Parasına Zam Var Mı?

25.04.2018
1.229
2018 Evde Bakım Parasına Zam Var Mı?

Evde bakım parası bildiğiniz gibi 2018 yılı itibari ile 1085 TL olarak banka hesaplarınıza yatırılmaktadır. Yılın ikinci yarısında yani 2018 temmuz ayında bakım maaşlarında artma söz konusu olacak ve ilgili tutarlar bir nebze olsa da artacaktır. Ancak hükumet kanadından sevindirici haberler gelebilir!!!

2018 Evde Bakım Parası Ne Kadar?

Her yıl bir önceki yıla göre bakım maaşlarında artma söz konusu olmaktadır. Asgari ücrete gelen zam ile beraber ülkemizde devletten maaş alan bireylerinde maaşlarında artış yaşanmakta. Bu maaşların artma eğilimi genelde asgari ücrete bağlı olsa da, ilgili bakım parası tutarları oldukça yetersiz kalmaktadır. Hasta ve yatalak bakımı sanıldığı kadar kolay olmamakla beraber, dikkat edilmediği takdirde bakıcılarda da sağlık sorunları çıkabiliyor. Ağır kaldırma gibi durumlarda sağlık sorunu yaşayan (bel fıtığı) kişi sayısı giderek artmaktadır.

2018 evde bakım parası miktarı : 1085 TL

2018 Evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar (Muhtaçlık Sınırı): 967,27 TL

Yukarıdaki tutarlara baktığımızda 2018 evde bakım parası 1085 TL olmakla beraber temmuz 2018 de bu maaşın artması bekleniyor. Ancak zamlı temmuz 2018 evde bakım maaşlarını bir sonraki ay alacağınızı belirtelim. Bakım parası alma şartlarında en önemlisi de hanedeki kişi başına düşen gelir olup bu tutar da 2018 temmuz ayına kadar 967 TL olmaktadır.

Evde Bakım Parasına Zam Var Mı?

Hükumet kanadında bildiğiniz gibi bir seçim hazırlığı söz konusu. Gelen anket verilerine göre hükumetin tek partili sistemden uzaklaşma ihtimali giderek artmakta. Siyasilerden edinilen bilgilere göre hükumetin bu anket verilerini lehine çevirmek için vatandaşlara bir takım fedakarlık yapması söz konusu. Bunlardan biri de ülkemizde sayısı 620 bini bulan evde bakım maaşı alan bireylerin maaşlarında artışa gidileceği bilgisi.

Temmuz 2018 de zam yapılması beklenen evde bakım parası, bu nedenle temmuz ayı gelmeden erkene alınması bekleniyor. Haziran ayında bu bilgilerin medya ile paylaşılması söz konusu olabilir. Haberin detayları netleşince buradan sizlere güncel bilgileri sunacağız.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Hatice akyüz dedi ki:

    Herşeye zam geldi bizim çocuğumuz otizim engelli neden bizlere evde bakım maaşı az veriliyor biz neyedirebilcez çocuk lara onların aylığı onlara yetiyo özel çocuk onlar neden bizleri görmezden geliniyor neden herşey bukadar zamlı napalım biz kime inanalım kime güvenelim bu nasıl adalet oldu ülkemiz nasılda çöküyor git gide herşey neden amacımıza yanalım ekonomiyemi

  2. Raziye dedi ki:

    Bende down sendromlu çocuk bakıyorum oglumun ihtiyaçlarina yetmiyor evde bakım maaşına zam birde bayram ikramiyesi istiyoruz bizim bunlara dağa çok ihtiyacımız var bizede yardımcı olursanız sevinirim