2018 Kasım Ayı Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

2018 kasım ayının gelmesi ile beraber hasta ve yakınlarına bakarak devlet tarafından maaş bağlanan evde bakım parası alanlar, bu ay ki paranın ne zaman yatacağını merak etmekte. Bakım maaşı alan bireyler maaşların erken yatması taraftarında. Ancak bakım parası her ay düzensiz yatması nedeni ile hemen her kesim bu durumdan şikayetçi. Bu da onların ekonomik düzenini sıkıntıya sokmakta. Borç ve masrafların olması durumuna göre zor durumda kalan bakıcıların tek isteği; maaşların düzenli olarak yatması!

2018 Kasım Ayı Evde Bakım Parası

Net olarak 1.179 TL ziraat bankası hesaplarına geçecek olan kasım ayı bakım parası için paranın yatıp yatmadığına da bakabilirsiniz. Edevlet üzerinden maaşların durumuna bakılıyor. Ancak orada maaş yatmış olsa bile, banka hesabına geçmiyor aynı gün! Buraya dikkat edelim. Edevlet ile bakım parası sorgulamalarında ödenen tutarlar ve miktar şeklinde bilgi geçiyor.

Bakım parası ödemeleri genele bakıldığında ziraat bankası hesaplarına geçiyor. Ancak banka hesabını değiştirmek isteyenler, Aile ve sosyal yardımlaşma bakanlığına dilekçe vererek veya şahsen giderek, yeni banka hesabı bilgilerini tanımlayabilir. Bu sayede bir sonraki ay, bakım parası alırken o banka hesabına geçecek ve sizler de oradan maaşını çekebilirsiniz.

Kasım 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Bakanlık ile yapılan görüşmelerde her zaman net bilgiler veren sitemiz www.evdebakimmaasi.net ile ödemelerin hangi tarihlerde başlayacağını teyit ettik. Bu sayede o güne kadar bakım parası ödemelerine göre kendinizi ayarlayabilirsiniz. Bakanlık kasım 2018 için 9 kasım 2018 yani cuma günü başlayacağını belirti. Çoğu ödemeler ise 14 kasım da eş zamanlı olarak yapılacak çoğu iller bazında.

Bakıcılar aynı zamanda heyecan ile ocak 2019 maaşlarının ne kadar zam alacağını merak ediyor. Zira enflasyon oranlarının artması ve bu rakamların gelecek olan zam tutarlarına yansıması bekleniyor. Ancak enflasyon ile mücadele kapsamında bakanlığın açıkladığı 2 aylık süreç sonunda bu zam tutarının düşmesi bekleniyor. İlerleyen dönemlerde 2019 yeni evde bakım parası maaşları başlığında bilgiler sunacağız.

Konumuzdan Başlıklar:

  • evde bakim yatan iller kasim 2018
  • engelli maaslari yatan iller kasim 2019
  • bakım parası ne zaman yatar
  • kasim bakim parasi
  • kasım ayında Bakıcı parası ne kadar olacak
  • Kasım ayı evde bakım aylıyı ne zaman yatacak
  • evde bakım parası kasım ayı
  • evde bakım maaşı ne zaman yatıyor hesaba
  • Evde bakım maas nezaman yatacak kasım ayını
  • engelli maaşı son dakika 2018 kasim
Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Yazar Hakkında: Ayşe Erdili
Ayşe Erdili
Merhaba sizlere doğru bilgileri, hızlı ve net bir şekilde sunma amacı ile bu siteyi kurduk. Birlikte daima daha ileriye giderek, sizlere evde bakım parası hakkında tüm sorunlarınıza yardımcı olma amacındayız.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Evde bakım parası yatan iller