2018 Ramazan Bayramı Öncesi Bakım Maaşları Yatacak!

Seçime sayılı günler kala hükumet kanadı, 2018 ramazan bayramı öncesinde tüm memur maaşları ödemelerini bayramdan önce verilecek. Bu maaşlardan biri de bakım maaşları olup, 2018 ramazan ayı öncesinde verilmesi gündemde. Evde bakım parası alacak olanlar sevindirici bu haber ile kendilerini şimdiden bayram alışverişine hazırladılar.

Evde Bakım Parası Bayramdan Önce Ödenecek Mi?

Gelen son dakika evde bakım maaşı haberlerine göre bakıcı maaşları, ramazan bayramı öncesinde verilecek. Buna göre haziran 2018 bakım parası, bayramdan önce ödenecek gibi. Ramazan bayramı 2018 haziranın 15 inde olacak ancak bakım parası dahil tüm memur maaşlarının ayın 11 ile 12 sinde yapılması bekleniyor. Buna göre bakım parası alacak olanlarda gecikmeli maaş almak yerine ilgili tarihler arasında ödemelerini hızlıca erkenden alabilecekler.

Evde bakım parası ramazan bayramından önce ödenmesi bekliyor. Söz konusu maaş tutarlarında artma da söz konusu olacak. İlgili tutarların 1100 TL üzerinde yatırılması beklenmekte.

Mayıs 2018 evde bakım parası miktarı : 1085 TL

2018 Evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar (Muhtaçlık Sınırı): 967,27 TL

2018 Evde Bakım Maaşı Şartları Nelerdir?

Her birey engelli yakını var ise kolaylıkla evde bakım maaşı alabilecekler. Şartlar ağır olmamakla beraber, her birey evde bakım maaşına başvuruda bulunabilir. Evde bakım maaşı alabilmek için şartlar 2018 yılında değişti. Zira ilgili gelir kriterindeki rakamların artırıldığını söyleyelim.

01.01.2018 – 31.12.2018 tarihlerinde geçerli olmak üzere evde bakım maaşı aylıkları için muhtaçlık sınırı 967,27 TL olmuştur.

Öncelikle bir engelli yakının olması ve buna bakmakla yükümlü olacaksınız. Yani onun tüm işlerini gündelik olarak sizler yapacaksınız. Bunun için hem engellinin hem de sizlerin şartlara tabi tutulacağını belirtelim. Engelli kişinin bir raporu olması gerekiyor. Engelli Sağlık Kurulu Raporları adı altında buradan akrabanız olan engelli bireyin raporunda ” Ağır Engellidir yazısının altında EVET ” ibaresi olmalı ve mühürlü olmasına dikkat edilmelidir. Burada engelli kişinin bakıma muhtaç olması kesin olarak aranıyor. Yani WC ihtiyaçları dahil yeme içme gibi kısımları sizin tarafınızdan karşılanmalıdır. Ayrıca evde bakım parası için kişi başına düşen gelire bakılıyor. Muhtaçlık sınırı üstünde geliriniz var ise maaşı alamazsınız.

2018 Ramazan Bayramı Öncesi Bakım Maaşları Yatacak! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ayça inci dedi ki:

    Bakım maaşı alanlar ramazan bayramında çift maaş alabilecekmi?

    1. Serkan ERDİL dedi ki:

      Bayramda tek maaş alacaksınız hocam

Sayfa başına git