Evde bakım maaşı – Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

2019 Ağustos Ayı Evde Bakım Parası Kurban Bayramı Öncesinde Verilecek Mi?

2019 Ağustos Ayı Evde Bakım Parası Kurban Bayramı Öncesinde Verilecek Mi?

Bildiğiniz gibi Kurban Bayramı yaklaşırken, bir çok kesim, devletten alacağı maaşların acaba bayramdan önce verileceğini merak etmekte! Emekli ve memur maaşlarını alacak olan vatandaşlar, aynı zamanda evde bakım parası gibi yardım ödeneklerinin de 2019 kurban bayramı öncesinde banka hesaplarında görmek isteme düşüncesinde. Ancak konu hakkında henüz resmi bir açıklama olmasa da maaşların bayramdan önce verilme ihtimalinin %75 oranında olması muhtemel.

Kurban Bayramı Öncesi Evde Bakım Parası

Evde bakım parası, her ayın genelde 2. haftasında kişilerin banka hesaplarına geçmekte. Bir çok ilin maaşları her ayın 8 ile 17 sine kadar yatarken, bir kaç ilin maaşları da ayın 22 sine kadar gecikmeli olarak yatmaktadır. Bu ay ki yatırılacak olan maaş miktarlarına bakarsak;

Ağustos 2019 evde bakım parası miktarı : 1385 lira

2019 Evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar (Muhtaçlık Sınırı): 1219,32 lira

Yukarıda kırmızı kısım ile belirttiğimiz gibi kişi başına düşen muhtaçlık sınırı 2019 yılında artırıldı. Artık evde bakım parası almak daha da kolaylaştı diyebiliriz. Ancak buna karşın asgari ücretinde de artması sizleri yanıltmasın.

Kurban bayramı 2019 yılı dahilinde 10 ağustos cumartesi günü başlıyor. Mesai bitimi ise 9 ağustos cuma öğlene kadar belirtilmekte. Bu nedenle vatandaşların buna göre bankacılık işlemlerini planlaması belirtilmiş. Evde bakım parasının da 9 ağustos 2019 tarihinde eş zamanlı olarak tüm ilde hizmet alan vatandaşların banka hesaplarına geçmesi söz konusu olacak!

Memur Maaşları Bayram Öncesi Yatacak Mı?

Gelen son bilgilere göre maaşların cuma günü ayın 9 unda yatırılması bekleniyor. Öte yandan kurban bayramı öncesi evde bakım maaşı, dul maaşı bayram ikramiyesi 2019, yetim aylığına bayram ikramiyesi gibi bir çok haberi de sitemiz üzerinden soru sorabilir ve bulabilirsiniz. Bir çok birey kurban bayramı öncesin arife günü bayram hazırlıklarını yapmak için ekonomik yani nakit paraya ihtiyacı olmakta. Bu nedenle hükumetin buradan yola çıkarak, ödenecek olan maaşları bayram öncesi yatırması gündemde.

Evde bakım maaşı kurban bayramından önce hesaplara yatacak mı, Evde bakım maaşı ücreti ne zaman yatacak, şeklinde sorularında yanıtlarını bulabilir ve bizlere konu hakkında soruları yöneltebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.