2022 3 Aylık Maaşları Ne Zaman Ödenir

3 aylık maaşları olarak bilinen 2022 maaşı konusunda birçok kesim tarafından maaşların ne zaman ödeneceği anlaşılmamıştır. Bu yüzden 3 aylık 2022 maaşı ne zaman ödenir ? Sorularını gündeme getirmiştir. Engelli olan bireyler veya 65 yaş aylığı olarak tabir edilen bu maaşların alınması için öncelikle gerekli şartların yerine getirilmesi sağlanmalıdır.

2022 3 Aylık Maaşları Ne Zaman Ödenir

Yılda 4 kez olmak üzere her 3 ayda bir olacak şekillerde ödeme yapılmaktadır. Hali ile akıllara şu soru geliyor : 3 aylık maaşları aylık mı ödeniyor diye ! Ancak sorumuzun cevabı şu şekildedir. 3 aylık 2022 maaşlarınız her 3 ayda bir olacak şekilde ödenmektedir.

Ödeme günleri geldiğinde yani aylığınız dolduğunda PTT tarafından maaşlarınız ödenecektir. Hali ile maaşlarınızı alırken yanınızda TC nüfus cüzdanınızı götürmeyi unutmayın !

Ödemeler genelde doğum tarihinin son hanesine göre yapılmaktadır. Bu yüzden aşağıdaki tablo sizlere fayda sağlayacağını düşünüyorum.

  • Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
  • Dоğum tarihinin sоn rakamı 1 – 6 оlan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inсi günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü. Ödeme yapılmaktadır.

2022 Engelli Maaşı Sorgulama Nereden Yapılmaktadır

3 aylık 2022 sorgulama

3 aylık 2022 sorgulama

2022 engelli maaşı öğrenme sorgulama servisi e devlet üzerinden (turkiye.gov.tr) şifreniz dahilinde yapabildiğiniz gibi, e sgm uygulamasından hatta sitemiz üzerinden dahi yapmak mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git