2022 3 Aylık Maaşları Ne Zaman Ödenir

3 aylık maaşları olarak bilinen 2022 maaşı konusunda birçok kesim tarafından maaşların ne zaman ödeneceği anlaşılmamıştır. Bu yüzden 3 aylık 2022 maaşı ne zaman ödenir ? Sorularını gündeme getirmiştir. Engelli olan bireyler veya 65 yaş aylığı olarak tabir edilen bu maaşların alınması için öncelikle gerekli şartların yerine getirilmesi sağlanmalıdır.

2022 3 Aylık Maaşları Ne Zaman Ödenir

Yılda 4 kez olmak üzere her 3 ayda bir olacak şekillerde ödeme yapılmaktadır. Hali ile akıllara şu soru geliyor : 3 aylık maaşları aylık mı ödeniyor diye ! Ancak sorumuzun cevabı şu şekildedir. 3 aylık 2022 maaşlarınız her 3 ayda bir olacak şekilde ödenmektedir.

Ödeme günleri geldiğinde yani aylığınız dolduğunda PTT tarafından maaşlarınız ödenecektir. Hali ile maaşlarınızı alırken yanınızda TC nüfus cüzdanınızı götürmeyi unutmayın !

Ödemeler genelde doğum tarihinin son hanesine göre yapılmaktadır. Bu yüzden aşağıdaki tablo sizlere fayda sağlayacağını düşünüyorum.

  • Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
  • Dоğum tarihinin sоn rakamı 1 – 6 оlan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inсi günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü. Ödeme yapılmaktadır.

2022 Engelli Maaşı Sorgulama Nereden Yapılmaktadır

3 aylık 2022 sorgulama
3 aylık 2022 sorgulama

2022 engelli maaşı öğrenme sorgulama servisi e devlet üzerinden (turkiye.gov.tr) şifreniz dahilinde yapabildiğiniz gibi, e sgm uygulamasından hatta sitemiz üzerinden dahi yapmak mümkün.

Yazar Hakkında: Ayşe Erdili
Ayşe Erdili
Merhaba sizlere doğru bilgileri, hızlı ve net bir şekilde sunma amacı ile bu siteyi kurduk. Birlikte daima daha ileriye giderek, sizlere evde bakım parası hakkında tüm sorunlarınıza yardımcı olma amacındayız.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Evde bakım parası yatan iller