Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

21 Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller (MAAŞLAR YATTI)

20.11.2017
557
21 Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller (MAAŞLAR YATTI)

Bakıcı parası sorgulama talep eden bireyler, 21 kasım 2017 evde bakım maaşı yatan iller konusunda bilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle aşağıdaki bilgi sayesinde maaşların yatıp yatmadığını hızlıca öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi kasım ve aralık 2017 tarihinden sonra bakıcı aylıklarında bir artış söz konusu olacak. Yeni zamla ile beraber 2018 evde bakım maaşları net 1068 TL olacak.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Kasım 2017

Bakıcı parasına yapılan başvuru sayısı ülkemizde 600 bin kişinin üzerine çıktı. Engelli bireylerin yaşam standartlarına uygun olarak onların bakımını üstlenen aile bireylerine sunulan bu maaş türüne bakıcı maaşı halk dilinde evde bakım parası da denilmektedir. Evde bakım parası, her ay yatmakla beraber düzensiz olarak yattığı görülmektedir. Sosyal hizmetlerden edindiğimiz son bilgilere göre düzensiz olarak hesaplara geçmesinin nedenleri arasında en çok bakanlığın ödeneği çıkarması ve il müdürlüklerinin yeterince hızlı olmaması olarak belirtiliyor.

Yılın iki farklı döneminde maaşlarında artış görülen bakıcı maaşlarında temmuz ve ocak aylarında memur maaşlarındaki kat sayı artışına bağlı olarak bu aylıklarda da artış söz konusu oluyor. Yani 2018 ocak ayında 1068 TL alacak kişi, 2018 temmuz ayında 1105 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle her yıl evde bakım parasında bir artış söz konusu olmakla beraber, bakıcı maaşlarını iki farklı tutar ile yıllık bazda alabiliyorsunuz.

Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı kullanmak isteyen şahıslar, bu kartların masrafsız olmasına dikkat etmeli. Zira bazı bankalar kart iadatları adı altında her yıl 80 TL üzerinde kesinti yapabiliyor. Bizde bakım parası alanların bu masrafları vermemesi hem de kredi kartına sahip olarak, daha hızlı işlem yapmaları için masrafsız kredi kartlarını araştırdık.

  • Akbank kredi kartı başvurusu sayesinde masrafsız bir kredi kartı sizleri bekliyor olacak.
  • Denizbank kredi kartı başvuruları ile ister kredi isterseniz de nakit avans çekebildiğiniz gibi bir çok avantajlı ödemelerden yararlanabilirsiniz.
  • Garanti bonus kredi kartı başvurusu sayesinde bonus puanları kazanabilir ve bunları dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.
  • Teb ceptetep kredi kartı ile ister mobil isterseniz de internet üzerinden kredilere başvurabilir, yatırım hesabı açabilirsiniz. Havale ve eft ücretleri de alınmamaktadır.
  • Enpara.com ile qnb finansbank sayesinde masrafsız bankacılığa öncülük eden bir banka ile çalışmak sizlere kredi kartı ile fırsatların açılmasını sağlayabilir.

Bunları biraz açarsak ;

Cardfinans kredi kartı başvurusu yapmak isteyenlerde olabilir. Kendi deneyimlerimde eğer ki, ben taksitli alışveriş yapmasa idim ve halen de taksitlerim devam ediyor. Kesinlikle bu kredi kartını kapatmak isterdim. Hem alt yapısı kötü (Siteleri) hem de bonus miktarları çok az. Bir de işin garibi yapılan harcama tutarlarında faiz işlemesi gibi bir saçmalık var. Buna dikkat etmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Bonus kredi kartı başvurusu yaparak tüm bonus üye iş yerlerinden bedava bonus kazanabilirsiniz. Vakıfbank, Garanti gibi kredi kartlarını kapsamaktadır. Burada da aidat maalesef var ancak müşteri hizmetlerini arayarak geri alma şansınız var. Bir de fatura talimatı verirseniz yine alınmıyor.

Denizbank bonus kredi kartı başvurusu ile deniz bankasının tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ama denizbank oldum olası sevmiyorum. Nedeni de insanlara bakış açısıdır. Zira her insana baktıklarında acaba ben bu insanı nasıl kandırabilirim der gibi. bonus kredi kartını, deniz bankası da kullanıyor.

Halk bankası paraf kart başvurusu da yapılabilir. Aidatlarını ödememek için kesinlikle fatura talimatını verin ki adamlar kesmesin ücreti. Paraf üye iş yerlerinden paraf puan kazanabilirsiniz. Puan miktarları oldukça yüksektir diğer kartlara oranla.

İş bankası maximum kredi kartı başvurusu ile iş bankası sayesinde kart sahibi olabilirsiniz. Özellikle maximum sinema bileti kampanyaları ile aklımda. Kart aidatı bunda da var ancak fatura talimatları ile geri alınabilir.

İşin aslına baktığımızda tüm bankalar evde bakım parası yani maaşlı olanlara kredi kartı vermektedir. Ancak yukarıda dediğim gibi en iyi bir seçim konusunda görüşüm ceptetep yani teb bonus kredi kartı başvurusudur.

21 Kasım 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangisi?

Ziraat bankası ve aile sosyal pol. bakanlığı tarafından edinilen bilgilere göre aşağıdaki illerin 21 kasım 2017 tarihinde evde bakım maaşlarını yattığını görebilirsiniz. Bazı illerin bakım maaşları ilgili tarihlerde aynı şekilde yatmamaktadır. Bu nedenle bakıcı aylıkları bu ay bu tarihte bu ilde yatmış ise, gelecek ay aynı tarihte kesin yatacak diye bir tabir bulunmuyor.

2017 kasım ayı evde bakım maaşı yattı mı, Kasım 2017 evde bakım parası ne kadar, 2017 Kasım evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri evdebakimmaasi.net adresimizde bulabilirsiniz.

Kasım 2017 evde bakım maaş miktarı 2017 yılı için; 1027 TL

BAKICI AYLIĞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

EVDE BAKIM MAAŞI ANDORİD UYGULAMASI İNDİR

* Güncelleme: Aşağıdaki iller 21 Kasım 2017 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. Çoğu illerin bakım maaşları yatmıştır ( ile gösterilen) , yatmayanlar ( kırmızı renk) iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

Evde Bakım Maaşı Yatan iller Kasım 2017
1- Aksaray 18- Ankara 35- Osmaniye
2- Tokat 19- Balıkesir 36- Kırşehir
3- Amasya 20- Uşak 37- Kırıkkale
4- Edirne 21- Malatya 38- Bursa
5- Adana 22- Manisa 39- Diyarbakır
6- Antalya 23- Mersin 40- Muğla
7- Afyonkarahisar 24- Gaziantep 41- Trabzon
8- Giresun 25- Rize 42- Erzincan
9- Kırklareli 26- Tekirdağ 43- Erzurum
10- Sakarya 27- Şanlıurfa 44- Karabük
11- Kahramanmaraş 28- Bolu 45- Sinop
12- Düzce 29- Kocaeli 46- Yozgat
13- Zonguldak 30- Sivas 47- Kayseri 
14- Konya 31- Bilecik 48- Bayburt
15- İstanbul 32- Eskişehir 49- Çanakkale
16- İzmir 33- Ordu 50- Denizli
17- Samsun 34- Hatay
51- Yalova 52- Adıyaman 53- Kütahya

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.