Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

3 Ekim 2017 Evde Bakım Parası Yatan İller (GÜNCEL LİSTE)

02.10.2017
530
3 Ekim 2017 Evde Bakım Parası Yatan İller (GÜNCEL LİSTE)

Bakım maaşlarını almak isteyen vatandaşlar, 3 ekim 2017 evde bakım parası yatan illerin güncel listesini merak edebilir. Zira bayramdan önce ödenen eylül 2017 ayının maaşlarından dolayı ekonomik sorunlar ile karşı karşıya kaldılar. Alınan toplu para sonrasında +30 gün daha beklemek onlar adına şartların zorlaşmasına neden oldu!

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Ekim 2017

Ziraat bankası departmanlarından edinilen bilgilere göre bakım maaşları, ekim ayı için ödeme tarihleri  9/20 ekim 2017 olarak belirlendi. İlk ödemelerin 9 ekim 2017 de pazartesi günü banka hesaplarında olacağı, bazı illerde ise ödemelerin ayın 20 sine kadar sarkabileceği söz konusu olmuş ve bildirilmiştir. Bakım maaşları alanlar, engelli yakınlarına bakmakla yükümlü oldukları için bu haftalarda müfettişlerin denetimlerine tabi tutulabilir. Alınan bilgilere göre gerekli şartları, ev ortamında sağlamayan şahıslar hakkında idari para cezası ve maaş kesintisi söz konusu olabilir! Bu nedenle engelli yakını olarak derli toplu olmanızda fayda olacaktır.

Ekim 2017 ayı için bakım parası miktarı 1027 TL olup, maaşlarınızı ziraat bankası şubelerinden her hangi birinden çekmek mümkün. Şubesiz bankacılık anlayışı ile ziraat bankası atmlerinden de paranızı çekebilirsiniz. Dilerseniz internet bankacılığı kullananlar ise paralarını başka bankaya eft veya havale yapabilir. Bunun için yapmanız gerekenlerden biri sadece ziraat bankası internet bankacılığı hizmetini açtırmanız. Bankacılık anlayışı giderek hızlanıyor ve bu hizmetler mobil bankacılık olarak daha hız kazanıyor. Bu nedenle banka işlemlerinizi mobil telefonlarınızdan hızlıca yapabilirsiniz.

Masrafı Olmayan Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı kullanmak isteyen şahıslar, bu kartların masrafsız olmasına dikkat etmeli. Zira bazı bankalar kart iadatları adı altında her yıl 80 TL üzerinde kesinti yapabiliyor. Bizde bakım parası alanların bu masrafları vermemesi hem de kredi kartına sahip olarak, daha hızlı işlem yapmaları için masrafsız kredi kartlarını araştırdık.

  • Akbank kredi kartı başvurusu sayesinde masrafsız bir kredi kartı sizleri bekliyor olacak.
  • Denizbank kredi kartı başvuruları ile ister kredi isterseniz de nakit avans çekebildiğiniz gibi bir çok avantajlı ödemelerden yararlanabilirsiniz.
  • Garanti bonus kredi kartı başvurusu sayesinde bonus puanları kazanabilir ve bunları dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.
  • Teb ceptetep kredi kartı ile ister mobil isterseniz de internet üzerinden kredilere başvurabilir, yatırım hesabı açabilirsiniz. Havale ve eft ücretleri de alınmamaktadır.
  • Enpara.com ile qnb finansbank sayesinde masrafsız bankacılığa öncülük eden bir banka ile çalışmak sizlere kredi kartı ile fırsatların açılmasını sağlayabilir.

Bunları biraz açarsak ;

Cardfinans kredi kartı başvurusu yapmak isteyenlerde olabilir. Kendi deneyimlerimde eğer ki, ben taksitli alışveriş yapmasa idim ve halen de taksitlerim devam ediyor. Kesinlikle bu kredi kartını kapatmak isterdim. Hem alt yapısı kötü (Siteleri) hem de bonus miktarları çok az. Bir de işin garibi yapılan harcama tutarlarında faiz işlemesi gibi bir saçmalık var. Buna dikkat etmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Bonus kredi kartı başvurusu yaparak tüm bonus üye iş yerlerinden bedava bonus kazanabilirsiniz. Vakıfbank, Garanti gibi kredi kartlarını kapsamaktadır. Burada da aidat maalesef var ancak müşteri hizmetlerini arayarak geri alma şansınız var. Bir de fatura talimatı verirseniz yine alınmıyor.

Denizbank bonus kredi kartı başvurusu ile deniz bankasının tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ama denizbank oldum olası sevmiyorum. Nedeni de insanlara bakış açısıdır. Zira her insana baktıklarında acaba ben bu insanı nasıl kandırabilirim der gibi. bonus kredi kartını, deniz bankası da kullanıyor.

Halk bankası paraf kart başvurusu da yapılabilir. Aidatlarını ödememek için kesinlikle fatura talimatını verin ki adamlar kesmesin ücreti. Paraf üye iş yerlerinden paraf puan kazanabilirsiniz. Puan miktarları oldukça yüksektir diğer kartlara oranla.

İş bankası maximum kredi kartı başvurusu ile iş bankası sayesinde kart sahibi olabilirsiniz. Özellikle maximum sinema bileti kampanyaları ile aklımda. Kart aidatı bunda da var ancak fatura talimatları ile geri alınabilir.

İşin aslına baktığımızda tüm bankalar evde bakım parası yani maaşlı olanlara kredi kartı vermektedir. Ancak yukarıda dediğim gibi en iyi bir seçim konusunda görüşüm ceptetep yani teb bonus kredi kartı başvurusudur.

3 Ekim 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?

Ekim ayının bakım maaşları konusunda güncel ve hızlı bilgileri sizlere sunan sitemiz evdebakimmaasi.net ile bu ay ki maaşların hangi illerde yatmış olduğunu aşağıdaki ekrandan öğrenebilirsiniz.

2017 ekim ayı evde bakım maaşı yattı mı, Ekim 2017 evde bakım parası ne kadar, 2017 Ekim evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri evdebakimmaasi.net adresimizde bulabilirsiniz.

Ekim 2017 evde bakım maaş miktarı 2017 yılı için; 1027 TL

BAKICI AYLIĞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

EVDE BAKIM MAAŞI ANDORİD UYGULAMASI İNDİR

* Güncelleme: Aşağıdaki iller 3 Ekim 2017 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. Çoğu illerin bakım maaşları yatmamıştır yatmayan iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.