Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

8 Haziran 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

07.06.2017
1.195
8 Haziran 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi

Evde bakım maaşı yatan iller 8 haziran 2017 tarihi ile beraber hangi illerde yatırıldığını ve miktarın ne kadar olduğunu güncel bazda sitemizden öğrenebilir ve bu bakım maaşını alan arkadaşlarınız ile konuyu paylaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bakım aylıkları haziran 2017 ayından sonra yani temmuz 2017 bakım maaşı zamlı olarak alınacak olup, önceki konumuza bakarak miktarın ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

Haziran 2017 Bakım Maaşı Ne Kadar?

Daha önceki konularımızda belirttiğimiz gibi 01.01.2017-30.06.2017 döneminde geçerli olmak üzere evde bakım aylıkları 960,58 TL olmuştur. Yani haziran 2017 ayı için bakıcıların hesaplarına net olarak 960,58 TL aktarılacaktır. Aylıklar ne kadar az olsa da bir bakıcının 2 kişiye bakabileceğinin de altını çizelim. Ancak esas olan tüm şartları nasıl tek kişi için sağlıyor ise, aynı şartları diğer kişi içinde sağlamalıdır.

Bakım aylıklarına önümüzdeki aylarda zamlı bir tutarın eklenmesi bekleniyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen mevzuatın önümüzdeki günlerde Meclis tarafından onaya sunulması beklenmekte. Söz konusu bakım maaşlarının 1.000 TL tutarına gelmesi bekleniyor. Tüm çevrelerde bu maaşın artık bir an önce asgari ücrete yetişmesi gerektiğini belirtmişlerdir.

Haziran 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Ziraat bankası departmanları ile yapılan görüşmelerde Haziran 2017 ayı için ödeme planlarının yapıldığını ve ilgili tarihlerin 12 ile 18 haziran 2017 tarihinde başlayıp biteceği belirtildi. Resmi olmayan tarihlere göre ve önceki aylardaki ödeme planlarına bakıldığında bu ayın ortasından önce ödemelere başlanacağı görülüyor.

Bakım aylıklarında bakıcıların hemen hepsinin aklında bir diğer konu da bakıcıların bir an önce devlet tarafından sigortalı olmak istemeleridir. İsteğe bağlı veya Ek-5 konusunda gerekli adımlarında önümüzdeki günlerde meclis gündemine geleceğini belirtelim. Her ne kadar üzerinde pek baskı yapılmasa da bakım aylıklarını alanlara her türlü desteğin yerinde olacağını söyleyebiliriz. Gelecek olan düzenlemeler hakkında güncel bilgileri yine sitemiz üzerinden bulabilirsiniz!

Haziran 2017 Bakım Maaşı Yattı Mı?

Evde bakım parası bu ay 960 TL olup, bankanızın şubelerinden veya atm cihazlarından alabilirsiniz. Bankanın şubelerine gitmeden de maaşlarınıza yatıp yatmadığına bakabilirsiniz. Bunun için bankanın internet şubesine giriş yapmalısınız. İnternet bankacılığı adı altında hangi bankadan maaş alıyorsanız o kısımdan girerek hesap özetine bakabilirsiniz. Genelde bakım maaşları, her ayın 2. haftasında hesaplara geçiyor. Bu nedenle söz konusu bakıcı maaşları haziran 2017 olarak ayın 12 ile 18’i arasında tüm hesaplarda olacaktır.

2017 Haziran ayı evde bakım maaşı yattı mı, Haziran 2017 evde bakım parası ne kadar, 2017 Haziran evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri evdebakimmaasi.net adresimizde bulabilirsiniz.

Haziran 2017 evde bakım maaş miktarı 2017 yılı için; 960,58 TL

Güncelleme: Aşağıdaki iller 8 Haziran 2017 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. Çoğu illerin bakım maaşları yatmamıştır yatmayan iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.