Adres Değişikliğinden Dolayı Evde Bakım Parası Kesilir Mi?

Evde bakım parası alan bireyler, mevcut adreslerini değiştirdiklerinde belirli bir süre sonunda bakım parasının kesildiğini görecektir. Ancak korkmanıza gerek yok! İlgili mevzuatlara göre bakıcı olan biri, adres değişikliği yaparsa bunu bildirmesi gerekiyor. Eğer ki adres değişikliğini taşındığınız il veya ilçedeki sosyal hizmetlere dilekçe ile bildirmemiş iseniz bakım maaşlarınız ödenmemeye devam eder.

Adres Değişikliğinden Dolayı Evde Bakım Parası

Bunu şu şekilde açıklayabiliriz; Ahmet Bey’in evi İstanbul’da ve engelli bireye bakarak bakım maaşını her ay almakta. Kötü bir durum oluyor ve Ahmet Bey, İstanbul dışındaki bir il veya ilçeye taşınıyor. Evde bakım parası ödeme günü geliyor ve bulunduğu yerde ne yazık ki maaşını alamıyor ve kuruma gittiğinde maaşının kesildiği bilgisi geliyor.

Ahmet Bey öncelikle taşındığı gün adres değişikliği yapacağı konusunda İstanbul sosyal hizmetler bölümüne dilekçe ile başvurarak, buradan gideceğini tüm detayları ile belirterek dilekçeyi teslim etmeli. Sonrasında ise heyet, adres değişikliği yaptığı il veya ilçelerde yeniden denetime sokarak bakım parası şartını taşıyıp taşımadığına bakar eğer sorun yok ise maaş yeniden bağlanır.

Kesilen Bakım Parası Önceki Maaşlarının Geri İadesi

İlgili mevzuata bakıldığında buna heyet karar vermekte. Eğer sorun yok ise geriye dönük bakım parası karara bağlanarak şuanki banka hesabınıza topluca geri ödenir. Tabi şartların ihlal edilmemesi baz alınarak buradan çıkan kararın heyet tarafından onay verilmesi şarttır.

Kesilen bakım parası maaşları 3 ay boyunca ödenmeyebilir bu nedenle ilerleyen süreçlerde ödenmeyen bakım parası topluca banka hesabınıza yatırılır.

Bakım Parasının Geri Verilmemesi!

Adres değişikliğine bağlı olarak ilgili süreç 15 günü kapsar. Bu 15 gün içinde adres değişikliğini önceki kuruma dilekçe ile bildirmeniz şarttır. Aksi takdirde ödenmeyen ayın maaşını alamazsınız!!!

Konumuzdan Başlıklar:

  • bakım maaşı adres değişikliğinden dolayı kesildi ve dilekçe verildi ne zaman bağlanır
  • evde bakım adres değişikliği dilekçesi
  • sehir degisikliginde bakim parasi kac ay surer
  • adres değişikliğinden dolayı evde bakım maaşı için dilekçe verildi 1 ay oldu Bayram sonu yatar mı maaş
  • bakım maaşı adres değişikliği
  • bakım parası alan kişi taşınınca aynı parayı alabilirmi
  • engelli bakım maaşı adres değişikliği
  • evde bakım parası ikametgah değiştirdiğiniz zaman kesilir mi
  • özürlü maaş dilekçe
Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Serkan ERDİL
Merhaba sizlere doğru bilgileri, hızlı ve net bir şekilde sunma amacı ile bu siteyi kurduk. Birlikte daima daha ileriye giderek, sizlere evde bakım parası hakkında tüm sorunlarınıza yardımcı olma amacındayız.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Evde bakım parası yatan iller