Aralık 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Kasım ayının bitmesi ile beraber gelecek olan aralık ayı 2018 evde bakım parası almayı bekleyenlerin şimdiden maaşların ne zaman banka hesaplarına geçeceğini sorgulamakta. Zira alınacak olan 1179 lira evde bakım parası, onların sosyo ekonomik ihtiyaçlarını karşılamakta. Özellikle maaş beklentisi içinde olanlar yılın son ayı olan aralık 2018 evde bakım maaşını merakla beklemekteler.

2018 Aralık Evde Bakım Parası

Yılın son ayında bakıcıların alacakları maaş miktarı 1179 lira olduğunu belirtmiştik. Önümüzdeki aylarda zamlı evde bakım parası miktarları açıklanacak olup, net rakamlar eşliğinde sitemiz üzerinden bilgi paylaşımına açılacaktır. Her bakıcının maaşının sistem üzerinde eşit olduğu edevlet kapısında, aralık 2018 evde bakım parası ödeme tarihleri de açıklanmıştır. Ancak maaşların banka hesaplarına geçmesi ve sosyal hizmetlerin kontrollerini zamanında yapmaması nedeni ile her ilin bakım maaşı, ne yazık ki eşit tarihlerde yapılmamakta. Bu durumda bakıcıların öfkelenmesine vesile olmakta.

Bakıcı paralarının ne kadar kısa sürede banka hesabına geçmesi, bakıcıların daha fazla mutlu olmasını sağlamakta. Bakanlık bu konuda her ne kadar çalışma yaptığını belirtseler de, ne yazık ki sosyal hizmetler personelleri aynı özeni göstermemekte. Beklentimiz ise bakıcıların hak ettikleri bu parayı kısa sürede her ay banka hesaplarına geçirilmesi!

Aralık 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Bakanlık ile yapılan görüşmelerde evde bakım parası aralık 2018 ödemelerinin kısa sürede hesaplara geçmesi beklenmekte. 10 aralık 2018 tarihi itibari ile en az 15 ilin bakım parasının yatması beklenmekte. 8 ve 9. gün hafta sonlarına denk gelmesi ve bankaların kapalı olması, maaşların erken ödeme ihtimalini zayıflatmış durumda. Ancak ayın 10. günü maaşların bir kısmının ödenmesi söz konusu olacak.

Bizlere gelen bir çok soruları mümkün olduğunda hızlı yanıtlamaya özen gösteriyoruz. En fazla gelenler arasında bakıcıların kredi başvurusu durumunun olumsuz sonuçlanması. Bildiğiniz gibi kredi başvurularında gelir durumuna hatta kredi notuna bakılarak kredi onayı verilmekte. Bu nedenle her hangi bir gelir durumunuz yok ise evde bakım parası üzerinden kredi çekilmez. Ancak teminatlı kredi başvurusunda üzerine kayıtlı mal varlığı var ise başvuruların olumlu sonuçlandığı belirtilmiştir. Ayrıca kredi kartını hemen herkes alabilir bu konuda sizlerden bir şart talep edilmez. En basit olarak başvurunun kabul edileceği banka enpara.com’dur. Enpara.com üzerinden kredi kartı başvurusu yaparak anında kart sahibi olabilir, taksitli alışveriş yapabilir en önemlisi de yüksek limitli nakit avans çekebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Durmuş can diyor

    2 senedir bakıcı maaşı alıyor annem bu ay 157 tl yatmış neden olabilir fikriniz varmı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku