Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

Ayın 15’i Pazara Gelirse Maaş Ne Zaman Yatar?

20.12.2018
897
Ayın 15’i Pazara Gelirse Maaş Ne Zaman Yatar?

Maaş günleri hafta sonuna denk gelenler acaba ayın 15’i pazara gelirse maaşın yatıp yatmayacağını sorgulamakta. Hafta sonuna denk gelen yani mesai saati dışında olan günler söz konusu olduğunda ne yazık ki, iş başlangıcında banka hesaplarına geçmekte. Yani diyelim ki, maaşınız her ayın 15 inde yatacak! Ama ayın 15’i hafta sonuna (cumartesi pazar) denk gelmiş ise, maaşın hesapta gözükmesi bir gün sarkabiliyor. Bu durumda telaşa kapılmamalısınız zira maaşınız bir sonraki iş gününde banka hesabındaki yerde olacaktır.

Ayın 15’i Pazara Gelirse Maaş Durumu

Maaş pazar gününe denk gelmiş ise yani hafta sonu tatilinde maaş yatar mı diye kafanızda sorular canlanmış ise, bir sonraki gün yani pazartesi günü banka hesabınızda olacaktır. Üstelik pazar günü bitimi olan 24:00 da maaş banka hesabına geçebilir. Bildiğiniz gibi bireyler ekonomik ihtiyaçlara göre alım gücüne sahiptir. Aksayan her maaş günü insanların dert elde etmesine neden olmakta. Bu gibi olumsuz durumlar her ülkede olduğu gibi ülkemizde de söz konusu olabiliyor.

Ayın 15’i Cumartesi Gelirse Maaş Durumu

İşte bu duruma düşenleri daha kötü bir gün daha bekliyor. Cumartesi ayın 15’i ise ne yazık ki 16 sında da alamıyor maaşını. Yani ayın 17 sine kadar beklemek zorunda pazartesi olunca maaşı banka hesabıda düşecektir. Burada fazla endişelenmeden günlerin geçmesini beklemek daha da mantıklı olacaktır. İnsanlar bekleye dursun maaşların bir an önce banka hesaplarına düşmesi dileği ile.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.