Bebek Bakım Maaşı Nasıl Alınır, Başvuru Şartları Neler?

Evde bakım maaşı alanlara bir fırsat daha doğdu zira çalışan annelerin çocuklarına bakan ninelere bebek bakım maaşı verilecek !

Çalışan çocuklu anneleri kapsayacak olan düzenlemeye göre, çocuğuna çocuğun büyük annesi (nine, nene) bakarsa, büyük anneye maaş bağlanacak. Medyada bugünlerde adını sıklıkla duyduğunuz bu düzenlemelerde hemen herkes bir anda sevinmeye başlamıştır. Ancak işin rengi sanıldığı gibi aydınlık değildir. Yani her nine (nene) dediğimiz kişiler annenin bebeğine bakıp maaş alamayacak !

Torununa bakan büyük anneye maaş

Öncelikle annenin kesinlikle sigortalı bir işte çalışıyor olması gerekiyor. Zaten uygulamanın amacı, anne çalıştığı için ve bebekli olduğundan dolayı işine düzgün gitmemesi ve çocuğu ile arasında bağın kopmaması için. SSK’lı veya bağkur’lu çalışan anneler, eğer ki çocuklarını çocuğun büyük annesine bırakırsa, bakım maaşı adı altında çocuğa bakan kişiye maaş bağlanacak !

Maaşı alan anne olmamakla beraber, maaşı alacak olan bakımı yapan nine olacaktır.

Haberin Devamı Burada….
Bebek Bakım Maaşı

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku