Evde bakım maaşı – Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

Ekim 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Ekim 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Evde bakım parası yatan iller ekim 2016 veya evde bakım maaşı yatan iller ekim 2016 hangileridir sorusuna yanıtınızı burada bulabileceksiniz. Söz konusu evde bakıcı maaşları ödeme tarihleri belli oldu !

Ekim 2016 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak

Maaşlarınız bu ayın 10. nundan itibaren hesaplara geçeceği belirtiliyor. PTT ve Ziraat Katılım Bankası departmanları ile görüştüğümüzde ” çocuk parası alacak olanlar ” ile ” evde bakım maaşı ” alanların aynı sürece denk gelmesi sonrasında, bu maaşın bu tarihten sonra ödenmeye başlanacağı belirtildi.

  • Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü. Yani ayın 5 veya 15 inde.
  • Dоğum tarihinin sоn rakamı 1 – 6 оlan kişilere her dönemin 6 ıncı günü. Yani ayın 6 sı veya 16 sında.
  • Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü. Yani ayın 7 si veya 17 sinde.
  • Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inсi günü. Yani ayın 8 i veya 18 inde.
  • Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü. Yani ayın 9 u veya 19 unda yapılmaktadır.

Ekim 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Şu an için (1 ekim 2016) itibari ile her hangi bir ilin maaşının yatmadığını söyleyebiliriz. İlk maaşların yatması sonrasında sitemiz aracılığı ile konu hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Güncelleme – 21 Ekim 2016: Ekim 2016 bakım maaşı yatan iller ; Tokat, Antalya, Amasya, Hatay, Bilecik, Balıkesir, Malatya, Afyon, Erzurum, Rize, Kırşehir, Denizli, Bursa, Sivas, Mersin, İstanbul, Konya, Zonguldak, Muğla, Ankara, İzmir, Gaziantep, Kırıkkale, Aydın, Eskişehir, Kırklareli, Sakarya, Uşak, Şanlıurfa, Tekirdağ, Manisa, Karaman, Adana, Giresun, Diyarbakır, Osmaniye, Kütahya, Samsun, Mardin, Karabük, Yozgat, Ordu, Kayseri

Evde bakıcı maaşları için yapmanız gereken şartları sağlamanız gerekiyor. Bu şartların neler olduklarına yeniden göz atmak istediğimizde ;

ekim 2016 evde bakım maaşı yatan iller

ekim 2016 evde bakım maaşı yatan iller

Maaşınızı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sizlere verilmektedir. Hali ile başvurular da buradan yapılıyor. Engelli olan bireye bakmanız için bu maaş sizlere veriliyor. Şartların en iyi tutarlara göre hesaplandığını da belirtelim.

1.Engelli olan bireyin engelliliğinin kanıtlanması gerekir ve engellinin ağır engelli en az ‘%40’ seviyesinde engelli olması şarttır.

2.Engelli olan bireyin kendi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanması ya da karşılayamaması; yani bakıma muhtaç olması gerekmektedir.

3.Son olarak ise; engellinin yaşadığı eve giren gelir miktarının kişi başına düşen net geliri asgari ücretinin 2/3’ünün altında olmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Kader dedi ki:

    Ordu yattimi bilgi verirmisiniz