Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır? 2020 Banka Promosyonu

Emekliler almış olduğu emekli maaşı için banka değişikliğine gittiklerinde 2 veya 3 yıl kalma şartı ile bankalardan emekliye promosyon adı altında 400 ile 600 TL arasında bir tutar almakta. Emekli maaşı banka değişikliği 2020 yılında da devam etmekte.

* 1000 TL ve altı emekli maaşı alanlar için 300 TL,
* 1000-2000 TL arası emekli maaşı alanlar için 375 TL,
* 2000 TL ve üstü emekli maaşı alanlar için 450 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Emekli maaşı banka değişikliği nasıl yapılır sorusu özellikle de maaşının yattığı bankanın uzakta olması nedeniyle birçok emekli tarafından yapılmak istenen banka ve hesap değişikliği işleminin ana sorusudur. Zira bu işlemin ardından başta zaman olmak üzere birçok konuda tasarruf sağlanmış olur. Hatta emekli maaşı banka değişikliği promosyon çalışmaları kapsamında oldukça avantalı bir konuma geçmek bile mümkün olabilmektedir.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır?

Bu işlemin gerçekleşmesi için kullanılmasını tavsiye ettiğimiz ve aynı şekilde işlemi yapanların çok büyük bir çoğunluğunun yaptığı şey olan E-Devlet üzerinden banka ve hesap bilgilerinin değiştirilmesi işlemidir. Geçerli nedenlerimizden ilki işlemin tamamen sizin kontrolünüzde olmasıdır. Diğer yandan olası hataların ve yanlış anlamaların önüne geçebilirsiniz. Zira emekli maaşı banka değişikliği dilekçesi hazırlayarak yapılan işlemlerde her ne kadar emekli maaşı banka değişikliği örnek dilekçesi üzerinden gidilse de gerek okurken gerekse yazışmalarda hatalar olabilmektedir. Bu da bir sonraki ay maaşın yanlış hesaba yatması ya da hiç yatmaması anlamına gelebilmektedir.

Emekli maaşı banka değişikliği için PTT üzerinden E-Devlet şifresi almak gerekmektedir. Oldukça düşük bir ücret karşılığında alınan E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılır. Menüde yer alan E-Hizmetler seçeneğine tıklanır. İşte bu noktada önemli bir seçim yapılması gerekmektedir.
Bu noktada SSK emeklileri sırasıyla Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri sayfası üzerinden 4/A Hizmetleri ve ardından 4/A Banka ve Adres Değişikliği Menüsü üzerinden; Bağ-Kur emeklileri sırasıyla Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri sayfası üzerinden 4/B Hizmetleri ve ardından 4/B Banka ve Adres Değişikliği Menüsü üzerinden ve Emekliği Sandığı üzerinden maaşlarını tahsil edenler de yine sırasıyla Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri sayfası üzerinden 4/C Hizmetleri ve ardından 4/C Banka ve Adres Değişikliği Menüsü üzerinden işlem yapabilirler.

Bilinmesi gereken önemli bir detay da halihazırda maaş alınan bankadan çekilmiş bir kredi ya da ödenmesi gereken kredi borcu bulunması halinde banka değişikliği yapılamamaktadır. Ancak şube değişikliği yapılabilir. Yukarıdaki açıklamamız, emekli maaşı banka değişikliği internetten nasıl yapılır sorusunun da yanıtını oluşturmaktadır. Zira emekli maaşı banka değişikliği şubeden de yapılabilmektedir.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Promosyon ve Kampanyaları 2020

Birçok banka, emekli maaşı banka değişikliği promosyon üzerinden çeşitli hediyeler sunmakta ve kampanyalar düzenlemektedir. Bu etkinlikler kapsamında kimi bankalar 400 TL gibi nakit hediyeler sunarken kimileri de çeşitli çekiliş organizasyonları ile hediyeler dağıtmaktadır. Emekli maaşı banka değişikliği kampanyaları sonrasında yapılacak işlemler için önceden iyi araştırma yapmak gerekmektedir.

Zira söz konusu kampanyalar nedeniyle emeklilerden bazı taahhütler talep edilebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, belli bir süre boyunca maaş alınacak yeni bankanın seçilmesi sonrasında çeşitli nedenlerle iptal edilmesi talep edilirse verilen hediyelerin de iadesi söz konusu olacaktır.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Ne Kadar Sürer?

Söz konusu değişikliğin gerçekleştirildiği ay yine aynı bankadan maaş alınırken, sonraki ay yeni banka üzerinden maaş alınabilmektedir. Yani emekli maaşı banka değişikliği ne kadar sürer sorusunun yanıtı bir sonraki ay şeklinde yanıtlanabilmektedir. Bununla birlikte ilgili değişiklik için ayın 11’i ila 30’u arasında bir gün seçilmelidir. İnternet üzerinden yapılan işlemler anında gerçekleşse de yine sonraki aydan itibaren yeni bankadan para çekimi sağlanabilmektedir.

Sizlerde emekli maaşınızı farklı bir bankaya taşımak istiyorsanız; taşıma yapmadan önce banka şubelerine uğrayarak ne kadar promosyon verdiklerini ve şartların neler olduğunu açıklamalarını talep edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku