Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar 2019 (KESİN ONAYLI)

20.02.2018
1.874
Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar 2019 (KESİN ONAYLI)

Kredi başvurusu yapan bireylere, bankalar kredi onayı verme aşamasında şahısların maddi ve kredi notuna göre kararını verdiklerini biliyoruz. Kredi almak isteyen engelliler ise ; engelli maaşına kredi veren bankaların 2019 yılında hangileri olduklarını öğrenmek isteyebilir. Zira acil nakit ihtiyaçlarında maaş aldıkları engelli parası yeterli gelmediğinde çözümü eş dost harici olan bankalardan yana tercihlerini kullanmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır.

Okuyun ⇒ Engelliye Kredi İmkanı

Engelliye Kredi Desteği 2019

Engelli maaşına en uygun kredi veren bankalar hangileridir? En uygun kredi ve engelliye kredi veren bankaları bu başlığımızda inceleyeceğiz.

Engelli maaşlarına yapılan destekler son yıllarda büyük oranda artış göstermiştir. Engelli bireyler engelli raporları ile birlikte ilgili kurumlara başvurduklarında bu konuda kendilerine izlemesi gereken yol gösterilerek engelli maaşına ilişkin bilgi alınabilir ve engelli maaşı bağlanabilir. Engelli maaşı engellilerin hayatlarının özellikle ekonomik alanda iyileştirilmesi ve sosyal yaşamın içinde daha aktif şekilde rol almaları için engellilere belli aralıklarla ödenen maaş miktarıdır.

Bizler bu başlıkta engelli maaşı ile en uygun kredi veren bankaların neler olduğundan bahsedeceğiz. Engelliye kredi veren bankaların listesini hemen aşağıda görebilirsiniz.

Engelliye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bildiğiniz gibi ülkemizde bir çok alanda girişimler devlet tarafından desteklenmektedir. Özellikle bireylerin borçları olduklarında devlet üzerine düşen görevi ara sıra yapmakta. Bunlardan biri de kredi kartı borçlarının faiz üzerinden sıfırlanması diyebiliriz. Yine son günlerde çıkan kredi kartı borcu yapılandırma şeklinde bir takım kampanyaları duymuşsunuzdur, hali ile kredi kartı borcu olanlara devlet bankalar aracılığı mevcut borçlarından kurtaran, kredi paketi sundu. Başta ziraat bankası birleştiren ihtiyaç kredisi olmak üzere diğer bankalardan da kredi kampanyaları devreye alınarak müşteri çekme yarışına girildi. Eğer ki, sizlerinde kredi kartı borcu var ise 2018 yılı sonuna kadar mevcut borçlarınızı bu kredi sayesinde kapatabilir ve sadece ziraat bankasına borçlu kalabilirsiniz.

Diğer bir banka ise vakıfbank bireysel kredi kartı borcu yapılandırma kampanyası sunarak, müşterilerin sadece kendilerine borçlu olacağını duyurdu. Bu sayede kredi faiz oranları %1.10 ile %1.20 olmakla beraber kredi vade süresi 12 ay ile 60 ay arasında değişmekte. Sizlerde mevcut borç durumuna göre vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma başvurusu yaparak, çok düşük faiz oranları dahilinde uzun vadede bankaya borçlanarak, kredi alabilirsiniz.

Son olarak halk bankası tarafından 2019 yılı dahilinde kredi kartı borç yapılandırma kampanyası duyuruldu. Burada ise halk destek kredisi sayesinde faiz oranları %1.10 dan başlıyor üstelik vade süresi 5 yıl olup, 60 ay şeklinde taksitlendirme imkanı sunuluyor. Kredi faiz oranlarına baktığımızda normal şartlarda %2,5 üzeri olan bankalar ile kıyaslandığında halk bank destek kredisi tam da aradığımız türden bir banka kredi fırsatı diyebiliriz.

Ziraat bankası engelsiz destek adı altında pek çok farklı engelli vatandaşımıza kredi desteğini en uygun faizlerle sağlamaktadır. Engelli vatandaşlara verilen destek ile birlikte ekonomik alanda bir takım faaliyetlerin yürütülmesi ve ekonomik alanda bir takım canlılığın oluşması amaçlanmaktadır.

Engelliye Kredi İndirimi

Engelsiz kredi paketi adı altında engellilere bir takım avantajlar sağlayan ziraat bankası bu alanda farklı avantajları yine engellilerle buluşturmaktadır. Aşağıda bu avantajlardan bazılarını sizler için derledik;

-Denizbank,

-Halkbank,

-Vakıfbank,

-Ziraat Bankası

-Akbank,

-Garanti Bankası

-Yapı ve Kredi Bankası

Engelli maaşına sahip olan kişiler bu bankalarla görüşerek engelli maaşını göstererek kredi alabilirler. Engelli maaşı ile en uygun kredi imkanı sağlayan bu bankalar ile düşük faiz avantajları ile kredinizi hemen alabilirsiniz.

-Engellilerin bankacılık işlemlerinde özel indirimler,

-60 aya kadar vade ve uygun faiz oranları,

-Bireysel emeklilik planı doğrultusunda yapılan bir takım işlemler,

-Ziraat sigorta güvencesi altında güvenli bir hizmet sağlama.

Gibi ve buna benzer pek çok farklı hizmet alanı ile engellilerin yaşamlarında farklı hizmetler sunmaktadır. Sizler de ziraat bankasının sunmuş olduğu uygun faiz ve yüksek güvenlikli işlemlerden faydalanmak için en yakın ziraat bankası şubelerinden detaylı bilgiyi alabilir ve bu alandaki faaliyetlerinizi danışabilirsiniz. Ziraat bankası pek çok farklı konuda yürüttüğü hizmetler ile her zaman engelsiz bir yaşam sunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Mevlüt Göksu dedi ki:

  Sürekli engelli maaşım var 3 aylık 2392 lira yatıyor bunun üzerine kredi cekebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

  1. Serkan ERDİL dedi ki:

   Engelli maaşına göre ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

   1. Nursen erdogan dedi ki:

    Engelli bakım.parası. alıyorum maas bodrom yok yinede kredi cekebilirmiyim

    1. Gurbet yavuz dedi ki:

     Annem felçli engelli raporu yüzde 98 sadece babam bakıcı parası alıyor annem üzerinden kredi alabilirmiyim teşekkürler

 2. Gülay yaşar dedi ki:

  Sürekli engelli raporun var üç aylık maaşı alıyorum bunun üzerine kredi cekebilirmiyim düşük miktarda yani çok acil cevap verirmisiniz

 3. kenan yacin dedi ki:

  Arkadaş bende 2022 maaş aliyorum bugun butun bankalari gezdim serkan bey yalan konusutor engelliye kredi vermiyorlar hespi yalan yemin olsun yalan hatta kredi karti bile vermiyorlar