Engelli Yüzdesine Göre Verilen Haklar Nelerdir

Engelli olma durumunda ülkemizde hemen her sektörde engelli olma yüzdeliğine göre kararlar verilmektedir. Engelli Yüzdesine Göre Verilen Haklar Nelerdir şeklinde bir çok bilinmeyenli denklemler ilgili yasalar gereğince düzenlenmektedir. Toplum olarak bir çok engelli olan vatandaşlarımızın olduğunu unutmayalım. Zira engelli olup, bir çok dezavantaja sahip olan bireylerin olduğu unutulmamalıdır. Kimi bir WC ihtiyacını dahi yapamayacak durumda olduğu ülkemizde, gereken hassasiyeti aklımızın bir köşesine yazalım.

Ülkemizdeki engelli bireylere yönelik bir çok araştırmanın yanı sıra bir çok da faktöre bağlı olarak yürütülen çalışmalar mevcuttur. Kısaca istihdam hakkı, araç alım indirimi, yetim aylığı alma hakkı, malulen emeklilik hakkı ve vergi indirimi gibi önemli konuların belirleyicisi olan bu yasanın neleri kapsadığını anlatacağız.

Vergi indirimi konusunda açıklanan oranlara bakmak istediğimizde ; RESİMLERE TIKLAYINCA DAHA YÜKSEK AÇILACAKTIR

engelliye vergi indirimi
engelliye vergi indirimi

Engellilere verilen yasal haklar neler ?

engelli hakları yüzdesel oranlar
engelli hakları yüzdesel oranlar

Engelliye erken emeklilik konusu da her yıl gündemde olmayı başarmıştır. Bazı basın yayın organlarının bu konuya ne kadar ciddiyetle yaklaştığını bildiğimiz için bizde engelli olan bireylerimiz için tüm konuları en ince ayrıntısına kadar yazmak istedik.

engellilere erken emeklilik
engellilere erken emeklilik

Yukarıdaki görselde erken emeklilik konusunda sizlere çok yardımcı olacak bir paylaşımı yaptık. Yüzdelik dilimlere ve başlangıç yıllarına bakarak kolayca emeklilik konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Emeklilik hemen herkesin üzerinde durduğu ve büyük önem verdiği konuların başında geldiğinin bir kez daha altını çizelim.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku