Evde Bakım Aylığı Dilekçe Örneği

Evde bakım maaşı almak için dilekçe örneği indirmek isteyenler bu yazımızı okuyarak, bilgi sahibi olabilirler. Evde Bakım Aylığı Dilekçe Örneği ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru öncesinde belirtilen şartları sağlamanız gerektiğini hatırlatalım.

Evde Bakım Aylığı Dilekçe

Bu dilekçe ile doğrudan başvuru yapabilirsiniz. Dilekçeyi indirdikten sonra üzerindeki boşlukları, kendiniz imza atarak ve adres bilgilerinizi yazarak, şahsın kendisi teslim etmesi gerekiyor. İlgili mevzuat gereği, evde bakım maaşı almanın şartları 2019 sağlamanız gerektiğini belirtelim bu şartların neler olduklarına baktığımızda ;

Maaşınızı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sizlere verilmektedir. Hali ile başvurular da buradan yapılıyor. Engelli olan bireye bakmanız için bu maaş sizlere veriliyor. Şartların en iyi tutarlara göre hesaplandığını da belirtelim.

1.Engelli olan bireyin engelliliğinin kanıtlanması gerekir ve engellinin ağır engelli en az ‘%50’ seviyesinde engelli olması şarttır.

2.Engelli olan bireyin kendi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanması ya da karşılayamaması; yani bakıma muhtaç olması gerekmektedir.

3.Son olarak ise; engellinin yaşadığı eve giren gelir miktarının kişi başına düşen net geliri asgari ücretinin 2/3’ünün altında olmamalıdır.

Burada dikkat edilecek en önemli detay engelli olan bireye akraba olan bir bireyin bakacak olmasıdır. Yani dışarıdan tanımadığınız biri sizin engelli bireyine baksa dahi maaş alamaz. Bu yüzden akraba gibi önemli bir şartın olmasına dikkat etmelisiniz. Söz konusu evde bakım maaşı alacak bireyin , engelli olan birey ile akraba olma zorunluluğu ilgili mevzuatta bulunuyor.

evde bakım maaşı dilekçe
evde bakım maaşı dilekçe

Evde bakım maaşı dilekçe örneği

Aşağıdaki dilekçe örneğini indirdikten sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teslim edip başvurmanız gerekiyor.

Ad soyad kısmını evde bakım maaşı alacak olan kişinin bilgileri ile yazılmalıdır. Sonrasında şahısın imzasını atmasını unutmayalım.

Evde bakım maaşı dilekçe örneği indir

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. şahan polat diyor

    emeliyim oglum bakıyo bakım bakıcı parası alabilirmiyim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku