Evde bakım maaşı – Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

Evde Bakım Maaşı Alanlara 500 Lira Hediye Çeki

Evde Bakım Maaşı Alanlara 500 Lira Hediye Çeki

Evde bakım maaşı olarak adlandırılan bakım aylıkları, son yapılan zamdan sonra 960 lira civarı olmuştur. İlk zamlı maaşlarınızı şubat 2017 tarihinde alan bireylere bir sevindirici haber daha vermek istedik. Zira bu sevindirici haber ile artık mutfak masraflarının yarısından fazlasını devlet karşılayacak gibi!

Bakım Maaşı Alanlara Mutfak Masrafı Desteği

Hükumetin arka arkaya yaptığı önceki açıklamalar ve destek paketleri ile engelli vatandaşlara yönelik yapılan yardımlardan ilki olan maaşlara zamdan sonra, şimdide engelli olan bireylerin mutfak masrafları karşılanacak. Yapılacak olan düzenleme sonrasında her 3 ayda bir olmak üzere 500 liralık hediye çeki verilecek.

Bakım aylığı alanlara sunulan bu hizmet sayesinde geçim sıkıntısı yaşayan çoğu ailelere büyük bir destek olacağa benziyor. Konu hakkında açıklama yapan yetkililerden edindiğimiz bilgilere göre verilecek olan 500 liralık hediye çeklerinin il ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma kurumundan temin edilebileceğinin de altını çizelim. Ancak şuan için onayların verilmediğini ve bu yardım çalışmasının onayın ardından medya tarafından insanlar ile duyurulması beklenmekte.

Evde Bakım Maaşı Alanlara 500 Lira Hediye Çeki

Bildiğiniz gibi bakım aylığını almak için hem baktığınız kişinin hem de sizlerin gelir testine girmesi gerekiyordu. Yani ortalama gelirinizin asgari ücretin 3/2 si olma şartı da vardı. Hali ile bu miktarlara maruz kalan bireylerin ve ailelerin geçim sıkıntısı oldukça zordur. Hele ki büyük şehirlerde yaşıyorsanız bu miktarlarda bir ev kirasının dahi yetmediğinin altını çizelim. Bu nedenle 500 TL’lik hediye çeki haberi şimdiden merakla beklenmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.