Evde Bakım Maaşı Alanlara 500 Lira Hediye Çeki

Evde bakım maaşı olarak adlandırılan bakım aylıkları, son yapılan zamdan sonra 960 lira civarı olmuştur. İlk zamlı maaşlarınızı şubat 2017 tarihinde alan bireylere bir sevindirici haber daha vermek istedik. Zira bu sevindirici haber ile artık mutfak masraflarının yarısından fazlasını devlet karşılayacak gibi!

Bakım Maaşı Alanlara Mutfak Masrafı Desteği

Hükumetin arka arkaya yaptığı önceki açıklamalar ve destek paketleri ile engelli vatandaşlara yönelik yapılan yardımlardan ilki olan maaşlara zamdan sonra, şimdide engelli olan bireylerin mutfak masrafları karşılanacak. Yapılacak olan düzenleme sonrasında her 3 ayda bir olmak üzere 500 liralık hediye çeki verilecek.

Bakım aylığı alanlara sunulan bu hizmet sayesinde geçim sıkıntısı yaşayan çoğu ailelere büyük bir destek olacağa benziyor. Konu hakkında açıklama yapan yetkililerden edindiğimiz bilgilere göre verilecek olan 500 liralık hediye çeklerinin il ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma kurumundan temin edilebileceğinin de altını çizelim. Ancak şuan için onayların verilmediğini ve bu yardım çalışmasının onayın ardından medya tarafından insanlar ile duyurulması beklenmekte.

Evde Bakım Maaşı Alanlara 500 Lira Hediye Çeki

Bildiğiniz gibi bakım aylığını almak için hem baktığınız kişinin hem de sizlerin gelir testine girmesi gerekiyordu. Yani ortalama gelirinizin asgari ücretin 3/2 si olma şartı da vardı. Hali ile bu miktarlara maruz kalan bireylerin ve ailelerin geçim sıkıntısı oldukça zordur. Hele ki büyük şehirlerde yaşıyorsanız bu miktarlarda bir ev kirasının dahi yetmediğinin altını çizelim. Bu nedenle 500 TL’lik hediye çeki haberi şimdiden merakla beklenmektedir.

Konumuzdan Başlıklar:

  • bakim ucreti alanlara 500 tl ceki nezaman veriyor
  • bakım maaşına hediye çeki
  • bakım parası alanlar bu ayda ek olarak maaş alacak mı
  • evde bakima bu ay ek para varmi
  • bakım parası alanlara zam var mı
  • bakim parasi alanlara bayram parasi verilecekmi
  • bakım maaşını alanlara bayramda devlet tarafından komisyon var mı
  • bakım parası alanlara bayram ikramiyesi
  • Devletten bakım aylığı alana zam varmı aylıklar nekadar
  • evde Bakım maaşı alana ek maas
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Merhaba sizlere doğru bilgileri, hızlı ve net bir şekilde sunma amacı ile bu siteyi kurduk. Birlikte daima daha ileriye giderek, sizlere evde bakım parası hakkında tüm sorunlarınıza yardımcı olma amacındayız.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Evde bakım parası yatan iller