Evde bakım maaşı – Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

Evde Bakım Maaşı Ayın Kaçında Yatıyor 2016

Evde bakım maaşı ne zaman yatacak, evde bakım parası ayın kaçında yatıyor soruların net yanıtlarını buradan öğrenmek mümkün. Söz konusu evde bakım maaşı almak için öncelikle başvuru şartlarını sağlamanız gerekiyor. Bu maaşa hak kazanmak için şartları sağladıktan sonra banka veya PTT’den maaşlarınızı her ay alıyorsunuz. Biraz geç yatsa da maaşlarınızı almak sizleri oldukça sevindirecektir.

Evde Bakım Maaşı Ayın Kaçında Yatıyor 2016

Yukarıda yazdığımız gibi maaşlarınız her ay düzenli olarak yatmaktadır. Ayın kaçında yatacak sorusuna olarak ise yanıtımız her ilde farklı tarihler bulunuyor. Bunun nedeni Ziraat katılım bankası ve PTT nin ortak hareket etmemesinden kaynaklanmakta.

2016 evde bakım maaşı yatacak olan iller diye arattığınızda her ilin farklı tarihlerde yatacağını göreceksiniz. Yani Bursa da ayın 10’nun da yatıyorsa, Artvin evde bakım maaşı farklı bir tarihte yatabiliyor. Hem il hem de ilçe bazında bir çok maaş olduğu için ve yoğunluğa bağlı olarak doğum tarihlerindeki son rakam esas alınmakta.

evde bakım maaşı ne zaman ödenir

evde bakım maaşı ne zaman ödenir

Doğum tarihlerini incelediğimizde PTT yetkililerinden aldığımız bilgiler neticesinde maaş ödeme tarihleri şu şekilde sıralanmaktadır :

  • Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü. Yani ayın 5 veya 15 inde.
  • Dоğum tarihinin sоn rakamı 1 – 6 оlan kişilere her dönemin 6 ıncı günü. Yani ayın 6 sı veya 16 sında.
  • Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü. Yani ayın 7 si veya 17 sinde.
  • Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inсi günü. Yani ayın 8 i veya 18 inde.
  • Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü. Yani ayın 9 u veya 19 unda yapılmaktadır.

Yukarıda gördüğünüz üzere tüm maaşların tamamı ayın 20 sinden önce hesaplara geçmektedir. Çok nadir olmakla beraber (Tatiller girerse araya) maaşların 21/22 sine kadar da sarkabileceği görülmüştür.

2016 bakıcı maaşı, 2016 evde bakım parası ve evde bakım maaşı şeklinde arayacağınız tüm konular hakkında merak ettiğiniz soruları bizlere sorabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.