Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar 2017

Bakım maaşına kredi veren bankaların, 2017 yılında farklılık gösterdiğini belirtelim. Bir çok bakıcı maaşı alanlar acaba bu maaşlara karşılık bankaların kredi verip veremeyeceğini merak edebiliyor. Hali ile bizlerde yapmış olduğumuz araştırmalara göre bakım maaşı alanların ne şartlar karşılığında kredi onayı alabileceklerini araştırdık.

Kredi başvurusunda ön onayda genelde hiçbir belge talep edilmez. Sadece ön onayı geçtikten sonra banka şubelerine gidip resmi olarak krediyi almak için yanınızda tc kimlik kartını götürmeniz şarttır. Şahıs olarak kredi başvurusunda bu evrakı götürmeniz önerilir.

Bakım parasına karşılık kredi

Ziraat Bankası ile öncelikle temas kurduğumuzda bakım maaşına ne yazık ki kredi onayı vermediklerini dile getirdiler. Sebeplerini sorduğumuzda ise bakım maaşı tutarının az ve süreklilik arz etmediği için. Ancak ne şartlarda kredi alabileceğinizi merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Her maaş alanların kredi başvurusunda genelde bankalar hızlıca onay vermektedir. Sizlerden gelir belgesi talep eden bankalar, maaş bilgisine ulaştığında maaşın geçici olduğunu görünce genelde tam onay vermezler. Bu yüzden bizler o onayı geçmek için neler yapacağınızı araştırdık. Banka yetkililerinden aldığımız tüyolar bunda önemli rol oynayacaktır.

Bakım maaşına kredi alabilmek için öncelikle oturduğunuz evin sizin üzerine olması gerekiyor. Genelde ev sahibi olmayanların kredi başvurusu zor onaylanır. Ev sizin üzerinize kayıtlı değilse bile, evin sahibi adına kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Engelli maaşı alan veya evi kendi üzerine olanların kredi başvuruları ihtiyaç kredisi adı altında onaylanıyor. Burada kredi onayında özellikle düşük limitli başvurularında daha hızlı onaylandığını belirtelim. Bu tutarlar ise 10.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmekte olup vade süresi ise 36 ay veya 48 aya kadar çıkabiliyor. Kredi verenler arasında bu bankaların hangileri olduklarına bakınca Akbank direkt bankacılık, ceptetep ihtiyaç kredisi, qnbfinansbank bahar kredisi, odeabank ihtiyaç kredisi ve ingbank ile 5 dk’da onaylı kredileri en fazla tercih edilenler arasındadır.

Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Serkan ERDİL
Merhaba sizlere doğru bilgileri, hızlı ve net bir şekilde sunma amacı ile bu siteyi kurduk. Birlikte daima daha ileriye giderek, sizlere evde bakım parası hakkında tüm sorunlarınıza yardımcı olma amacındayız.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Evde bakım parası yatan iller