Evde Bakım Parası Hafta Sonu Yatar Mı?

Bizlere gelen yoğun sorulardan bir tanesi olan ”evde bakım parası hafta sonu yatar mı” yanıt aradık. Konu hakkında bizzat bakanlık ve kurum yetkililerinden edindiğimiz bilgiler eşliğinde bu paranın (maaşın) hafta sonu cumartesi veya pazar günü hesaplara geçip geçmediğini yanıtlayacağız.

Evde Bakım Maaşı Hafta Sonları Yatar Mı?

Araştırmalara göre bakanlık bu konuda resmi kurum saatlerinin çalışma mantığını bilenlerin zaten yanıtı bulacağını belirtmiştir. Bildiğiniz gibi resmi kurumların çalışma saatleri yani mesai saatleri 17:30 da bitmektedir. Bu nedenle hafta sonları bakım parası yatmaz. Bir çok kişi bazı sitelerde vermiş olduğu yanıtlarda bakım parasının cumartesi günü yattığını belirtmiştir. Ancak o yatma olayı şu şekilde olmaktadır.

X şahıs cuma günü maaşın yatıp yatmadığını kontrol eder. Ancak mesai bitmeden ilgili platformdan çıkış yapar. Oysa ki, banka mesai saatleri 17:30 da sonlanır. İlgili saat içinde bakım parası kişinin banka hesabına gönderilir. X kişi de cuma günü yerine cumartesi banka hesabına bakar ve paranın yattığını görür. Ancak detaylara baktığında maaşın aslında cuma günü saat 17:30 da zaten yatmış olacağını görecektir. Bu bilgiye göre banka hesabına bakmanız daha mantıklı olacaktır.

Evde Bakım Parası Cumartesi Yatar Mı?

Yukarıdaki detaya baktığınızda çözümü yanıtlamış olduğumuzu görmüş olacaksınız. Cumartesi günü hiçbir kurum açık değildir. Mesai saatleri dışında bakanlık para göndermiyor. Dolayısı ile banka hesaplarını kontrol ettiğinizde yatmış bir para görmüş olsanız bile, o yatan tutarın cuma günü gönderildiğini göreceksiniz.

Bu nedenle evde bakım parası cumartesi günü veya pazar günleri yatmaz. Bunun bilincinde olmanız dileği ile…

Konumuzdan Başlıklar:

  • Bakım parası tüm iler yatarmı
Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Merhaba sizlere doğru bilgileri, hızlı ve net bir şekilde sunma amacı ile bu siteyi kurduk. Birlikte daima daha ileriye giderek, sizlere evde bakım parası hakkında tüm sorunlarınıza yardımcı olma amacındayız.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Evde bakım parası yatan iller