Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

Evde Bakım Parası Hafta Sonu Yatar Mı?

09.06.2018
2.190
Evde Bakım Parası Hafta Sonu Yatar Mı?

Bizlere gelen yoğun sorulardan bir tanesi olan ”evde bakım parası hafta sonu yatar mı” yanıt aradık. Konu hakkında bizzat bakanlık ve kurum yetkililerinden edindiğimiz bilgiler eşliğinde bu paranın (maaşın) hafta sonu cumartesi veya pazar günü hesaplara geçip geçmediğini yanıtlayacağız.

Evde Bakım Maaşı Hafta Sonları Yatar Mı?

Araştırmalara göre bakanlık bu konuda resmi kurum saatlerinin çalışma mantığını bilenlerin zaten yanıtı bulacağını belirtmiştir. Bildiğiniz gibi resmi kurumların çalışma saatleri yani mesai saatleri 17:30 da bitmektedir. Bu nedenle hafta sonları bakım parası yatmaz. Bir çok kişi bazı sitelerde vermiş olduğu yanıtlarda bakım parasının cumartesi günü yattığını belirtmiştir. Ancak o yatma olayı şu şekilde olmaktadır.

X şahıs cuma günü maaşın yatıp yatmadığını kontrol eder. Ancak mesai bitmeden ilgili platformdan çıkış yapar. Oysa ki, banka mesai saatleri 17:30 da sonlanır. İlgili saat içinde bakım parası kişinin banka hesabına gönderilir. X kişi de cuma günü yerine cumartesi banka hesabına bakar ve paranın yattığını görür. Ancak detaylara baktığında maaşın aslında cuma günü saat 17:30 da zaten yatmış olacağını görecektir. Bu bilgiye göre banka hesabına bakmanız daha mantıklı olacaktır.

Evde Bakım Parası Cumartesi Yatar Mı?

Yukarıdaki detaya baktığınızda çözümü yanıtlamış olduğumuzu görmüş olacaksınız. Cumartesi günü hiçbir kurum açık değildir. Mesai saatleri dışında bakanlık para göndermiyor. Dolayısı ile banka hesaplarını kontrol ettiğinizde yatmış bir para görmüş olsanız bile, o yatan tutarın cuma günü gönderildiğini göreceksiniz.

Bu nedenle evde bakım parası cumartesi günü veya pazar günleri yatmaz. Bunun bilincinde olmanız dileği ile…

Etiketler:

Yorumlar
  1. Neslihan pinarci dedi ki:

    Öncelikle mrb. Babamın engelli maaşını kestiler bu ay alamadı annem bakım ücreti alıyor diye ayydda 400 kira ile bu insanlar nasıl gecciinnecek insanları. Okullara parklara yerleştirip sigortalii çalıştırdıkları. İcinmmi kesildi. Eve et biile girmiyor Türkiye yyokssullugaa doğru. Gggidiyyo