Haziran 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Haziran 2017 ayının gelmesine sayılı günler kala, bakım maaşı ne zaman yatacak sorusunun yanıtını sizler için araştırdık. Yetkililerden edindiğimiz bilgiler neticesinde bakım maaşlarının düzenli olarak yatırılmaya başlanacak olacağının da altını çizelim. Zira çoğu illerin bakım aylıkları, düzensiz bir biçimde yatırılmakta. Bir ilin bakıcı maaşları X tarihinde yatarken,  bir sonraki ay ne yazık ki X tarihinde yatırılmıyor. Hali ile bu karışıklığın önüne geçmek için çalışmalara hız verildiğini ve Aile sosyal ve politikalar bakanlığının devreye gireceğini de belirtelim.

Haziran 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Daha önceki konularımızda belirttiğimiz gibi 01.01.2017-30.06.2017 döneminde geçerli olmak üzere evde bakım aylıkları 960,58 TL olmuştur. Yani haziran 2017 ayı için bakıcıların hesaplarına net olarak 960,58 TL aktarılacaktır. Aylıklar ne kadar az olsa da bir bakıcının 2 kişiye bakabileceğinin de altını çizelim. Ancak esas olan tüm şartları nasıl tek kişi için sağlıyor ise, aynı şartları diğer kişi içinde sağlamalıdır.

Engelli kişilere bakmakla beraber devlet tarafından sağlanan bu aylık (evde bakım maaşı) ilerleyen aylarda daha da artacağını söyleyebiliriz. Edindiğimiz bilgilere göre ilgili tutarların Haziran 2017 tarihinden sonra 1000 TL tutarına denk gelmesi bekleniyor. Zira daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi ” evde bakım maaşı alanlara 1.000 TL destek ” konumuzu inceleyebilirsiniz.

Haziran 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Bakıcı maaşları Haziran 2017 için Ziraat Bankası ve PTT merkezinden edindiğimiz bilgilere göre 12 haziran 2017 tarihinden önce ödenmeyecek ! Bu tarihten sonra ödemelere başlanacağı ve 18 mayıs 2017 tarihine kadar tüm illerde tamamlanacağını belirtelim. Edindiğimiz çok özel bilgilerden biri de bakım maaşlarının neden tüm illerde aynı gün yatmaması. Zira bu maaşları devlet bütçesinden karşılandığı ve ilgili tutarların her ilin Aile ve Politikalar bakanlığına gönderildiği ve ilgili personellerinde yavaş davranması ve hesaplara aktarımının aksatıldığını fark ediyoruz. Yani bakım aylıkları normal şartlarda her ayın 10’nunda hesaplara geçiyor ancak bakanlık hesaplarından (il geneli) sizlerin hesaplarına geçtiğinde sorun burada başlıyor !

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bakım maaşları keşke düzenli bir şekilde hesaplara geçse idi. Bir çok vatandaş bu maaşlar ile geçindiğini kredi kartları dahil bir çok yere borç yaptıklarını ve bunlara sırt verdiğini söyleyebiliriz. Sizlerde konu hakkındaki yorumlarınızı bizlere yorum alanından yazabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git