Nisan 2017 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Nisan ayının gelmesi ile beraber bakım hizmeti veren bireyler, nisan 2017 ayının evde bakım parasının ne zaman yatacağını merak etmektedir. Her ay olduğu gibi bu ayda, bakım maaşları alacak olan bireylerin, sitemiz aracılığı ile maaşların ne zaman yatacağını önceden öğrenebilirler.

2017 Nisan Evde Bakım Maaşı

Maaşlarınız bir aksilik çıkmaz ise mart 2017 tarihinde almış olduğunuz tutar dahilinde yeniden hesaplarınıza işleyecektir. Nisan 2017 evde bakım maaşı tutarı 960 TL olup, gerekli şartları bozmayan bireylerin maaşları yine aynı şekilde banka veya postane (PTT) hesaplarına yatacaktır.

960 TL bakım hizmeti veren kişilere ödenen tutar olup, bu maaşı 2’ye katlaya bileceğinin altını çizelim. Bunun için yapmanız gereken bir yerine iki kişiye bakmak olacaktır. İlgili mevzuat gereği araştırıldığında bir aile de iki adet engelli vatandaş var ise bunlar ağır engelli olup, engel oranı %50 ve üzerinde ise bu kişilere 2 kişi yerine tek kişi (yakın akraba) bakabilir. Bu sayede ilgili kişi tek evde bakım parası yerine 2 adet evde bakım maaşı alabilir. Bu konuyu bilmeyenler, konu hakkında tüm detayları sitemizdeki diğer konulardan da öğrenebilir.

Nisan 2017 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Gerek PTT (Postane), gerekse de Ziraat bankası yetkilileri hatta alo 170’den (Evrak takibi) edindiğimiz bilgilere göre evde bakım maaşı aylıkları nisan ayında ilgili tarihlerin şu şekilde olacağını söyleyebiliriz. Evde bakım maaşları ödemeleri 10 nisan’da bir kaç ilde başlayacağı (Pazartesi) sonrasında ise 14 nisan 2017 de devam edeceği ve son ödemelerin de 17/19 nisan tarihlerinde tüm illerde biteceği belirtilmiştir. Bu nedenle maaşlarının yatıp yatmadığı konusunda daha önce sizlere sunmuş olduğumuz evde bakım maaşı sorgulama konumuzdan, nasıl öğrenebileceğinizi okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Serkan ERDİL
Merhaba sizlere doğru bilgileri, hızlı ve net bir şekilde sunma amacı ile bu siteyi kurduk. Birlikte daima daha ileriye giderek, sizlere evde bakım parası hakkında tüm sorunlarınıza yardımcı olma amacındayız.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Evde bakım parası yatan iller