Nisan 2018 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Mart ayının bitmesi ne doğru nisan ayının gelmesi ile bahar sezonuna merhaba diyoruz. Bakıcılar ise engelli bireylere bakıp alacakları nisan 2018 evde bakım parasının ne zaman banka hesaplarına geçeceğini şimdiden merak etmekte. Zira Nisan 2018 evde bakım parası ödeme tarihleri yine en net bilgiler ile sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Nisan 2018 Evde Bakım Parası

Ülkemizde engelli sayısı oldukça fazla olmakla beraber, onlara bakan bakıcıların sayısı da verilere göre aşağı yukarı aynı olmaktadır. Engelli vatandaşların hayata tutunmalarında önemli rol alan bakıcılara devlet belirli bir para vermektedir. Her yıl zamlanan evde bakım parası 2018 nisan ayı için 1085 TL olarak kişinin banka hesabına kesintisiz olarak yatmaktadır. Her ne kadar maaşlar yatsa da, banka hesaplarına düzensiz bir şekilde yatması, bakıcılar tarafından olumsuz etkilenmelerine neden olmaktadır bu durum. Bunun nedeni olarak bakanlığın resmi açıklamalarına göre ödeneklerin her ayın ilk haftasında il müdürlüklerine gönderildiği belirtilmiştir. Her il ve ilçelerde sosyal hizmetlerin ilgili parayı alan ve engelli olan hastayı hem rapor hem de şahsen yerlerinde evrakların incelenmesi sonucuna bağlı olarak maaşların her ayın 2. haftasına sarkmasına neden olmaktadır.

Nisan 2018 evde bakım parası miktarı : 1085,50 TL

2018 Evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar (Muhtaçlık Sınırı): 967,27 TL

Nisan 2018 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatar?

Engelli akrabalarına bakarak devlet tarafından belirli bir para alan bakıcıların nisan 2018 maaşlarını ne zaman alacakları şimdiden merak edilmeye başlandı. Bildiğiniz gibi bakıcı maaşları ayın 9’unda başlıyor önceki aylara bakıldığında ve tam net olmamakla beraber ayın 20 sine kadar tüm illerin bakım parası yatıyor. Nisan 2018 için ise ödeme tarihleri biraz gecikmeli olarak yatabileceğini belirtelim. Bakanlık ilgili tutarları Nisan 2018 için ilk haftasında il müdürlüklerine gönderirken, gerekli olan kontrol aşamalarının hızlanmaması nedeni ile 10 Nisan 2018 de başlaması planlanıyor!

Bu nedenle 2018 Nisan ayı evde bakım parası ödeme tarihleri 10 ile 20 Nisan 2018 arasında tamamlanması bekleniyor. Nisan ayı gelirken bakıcıları bir kaç sürpriz bekleyebilir. Zira bakanlık görevlilerinden edindiğimiz bilgilere göre nisan ayında 81 ilin tamamında engellilere bakan bakıcıların kontrolleri söz konusu olacak. Engelli hasta yakını olarak görev alanların denetimi açısından görevlerini yapıp yapmadığı bu şekilde kontrol edilerek, bir puanlama sistemi de söz konusu olacak. Alınacak olan bu puanların maaşlar da etkin rol oynaması söz konusu olabilir.

Etiketler:

Nisan 2018 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Fatma Ekinci dedi ki:

    Bizim bakım paramız yatmadı 20 sin de yatması gerekiyordu bekliyorum ama hala yok

  2. Fatma Ekinci dedi ki:

    Bizim bakım paramız yatmadı

  3. Fatma Ekinci dedi ki:

    Bizim bakım paramız ne zaman yatacak

Sayfa başına git