Ocak 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Yeni yıla gireceğimiz bugünlerde engelli veya özürlü yakınlarına bakarak maaş alan bakıcılar, ocak 2018 evde bakım parasının ne zaman yatacağını merak edebilir. Zira evde bakım maaşı 2018 itibari ile zamlı olarak verilecektir. Bu nedenle maaş tutarı ve ödeme günleri hakkında tüm detayları buradan öğrenmek mümkün.

Evde Bakım Parası 2018

Asgari ücrete gelecek olan zam ile beraber maaş alanların hepsinde bir artış olacaktır. Memur maaşları, polis, asker, 3 aylıklar vb. tüm aylık veya maaş alanlara 2018 maaş farkından dolayı bir zam tutarı eklenerek verilecektir. Bu artan maaşlardan biri de evde bakım parası ve engelli maaşları da olacaktır. Bu aylığı alanlar aynı zamanda engelli akrabalarına bakmaları dahilinde engelli olan bireylerin de maaşlarında artışın olacağını belirtelim. Dediğimiz gibi devlet tarafından ödenen tüm maaşlarda 2018 yılı için zam verilecektir.

Ocak 2018 evde bakım parası için ödenecek tutar 1027 lira olup, bu ay ki maaş tutarının zamlı olmadığını belirtelim. Normal şartlarda bu ay ki maaş (ocak 2018 bakım parası) aralık 2017 bakım parasıdır. Zamlı evde bakım parasını önümüzdeki ay yani şubat 2018 ayında alacaksınız.

2018 Ocak Ayı Bakıcı Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Aile sosyal politikalar bakanlığı ve Ziraat bankası departmanları ile yapılan diyaloglarda bakım maaşlarının ne yazık ki düzensiz yattığı hakkında sitemler edilmektedir. Bazı illerde bakıcı maaşlarının ayın 25 ine kadar yatmadığı görülmüştür. Bu nedenle yetkililerden edindiğimiz son bilgilere göre 2018 yılında bu ödeme tarihleri üzerinde fazlası ile duracakları haberini şimdiden verelim.

Son bilgilere göre bakım parası ocak 2018 ay için ayın 8 inde başlayıp, 24 ocak 2018 tarihine kadar bitirilmesi beklenmektedir. Ocak 2018 ayı bakım parası bu nedenle çoğu bireyler için oldukça önemlidir. Zira maaşlardaki artış ne yazık ki bu ay ki miktara yansımadığını bir kez daha yenileyelim. 2018 ocak ayı evde bakım maaşları İstanbul, Bursa ve İzmir’de ayın 12 sinde yatması beklenmektedir. Bu nedenle buralarda oturan bireyler, bakım maaşları için hazırlıklı olmalarında fayda vardır.

Yeni yıla girmekle beraber bakım maaşları alanların çoğunda maaşlar kesilebilir. Bunun nedeni engelli rapor sürelerinin dolması gösterilebilir. Zira bakanlığa göre ağır engelli olan bireylerin, raporlarını yenilememeleri sonucunda hem kendilerinin hem de onlara bakan bakıcıların maaşları 7 gün içinde kesilecektir. Bu nedenle bireylerin en yakın sağlık kuruluşlarında raporlarını tazelemeleri önerilir.

Etiketler:

Ocak 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Hutune aydın dedi ki:

    2018 bakıcı maşları nezaman alabilirim ayın kacında ala bilirim bursada kalıyorum bir bilgi verebilirmisin maaşlar zamlımı bir bilgi vere bilirmisiniz saygılarımla

  2. ali dedi ki:

    13de alıyorum hafta sonuna geliyor nezaman yatar

Sayfa başına git