Plakadan Ceza Sorgulama

Plakadan ceza sorgulama, aracın plakasına yazılan cezaların miktarlarını ve sayısına hatta nerede yediğinize kadar tüm detayları öğrenme şansı sunar. Artan iş gücüne bağlı olarak devletin kurumları edevlet işlemlerini internet üzerinden online ortamlarda, vatandaşlara açarak hem vatandaşın hızlıca bilgiye ulaşmasını hem de kendi iş yükünü hafifletme amacındadır. Bu nedenle plakadan ceza sorgulama işlemi de internet üzerinden yapılabilir.

Plakadan Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle aracın sahibinin TC no’su, aracın plakası ve plaka tescil tarihini bilmesi gerekmektedir. En önemli detay ise aracın en son yapılan tescil tarihinin girilmesini sağlamak. Aksi halde önceki cezaları görebilirsiniz. Bu nedenle plakadan ceza sorgulama işlemlerinde yeni plaka tescil tarihini girmenizdir.

Plakadan trafik cezası sorgulama işlemlerinde yukarıda yazdığımız gibi 3 bilgiyi vermeniz dahilinde hızlıca sonuca ulaşabilirsiniz. Aşağıda verilen link adresinden cezalarına bakabilir ve konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Linke tıklandığında açılacak sayfa üzerinde belirtilen boşluklara TC kimlik numarası ya da vergi kimlik numarası, ilgili aracın plaka nosu ve tescil tarihinin kodlanmasının ardından sorgula tuşuna basmak sureti ile plakadan ceza sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu tür sorgulamalar artık cep telefonu üzerinden de yapılabilmektedir.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MTV_SORGU

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git