Evde bakım parası yatan iller – Evde bakım maaşı sorgulama

Şubat 2017 Evde Bakıcı Maaşı Ne Kadar?

27.01.2017
1.488

Evde bakım hizmeti ile bakım aylığı alan bireyler, asgari ücrete yapılan zamdan dolayı kendi maaşlarının da ne kadar olacağını merak etmektedir. Şubat 2017 evde bakıcı maaşı, bu ay itibari ile zamlı alınacağını daha önceki konularımızda dile getirmiştik. Bu zam ve ilgili tutarlar hakkında bizlere bir çok soru gelmektedir. Bizde elimizden geldiği kadar sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Asgari ücretin 1404 TL olduğunu artık hepimiz öğrendik. Bu zam tutarının ardından memur maaşları gibi bir çok ödeneklerin de miktarlarında artma söz konusu oldu. Bunlardan en basiti de 2017 engelli maaşları. Engelli yani 3 aylıklara yapılan zamlardan dolayı buna ek olarak bunlara bakanlarında maaşlarında artma söz konusu oldu. İlgili tutarları aşağıdan öğrenebileceksiniz.

Şubat 2017 Evde Bakıcı Maaşı Ne Kadar?

Daha önceleri Ocak 2017 ayında ödenmesi beklenen zamlı maaşların, şubat 2017 tarihinde ödeneceği belirtildi. Bu zamlı maaşlar ile beraber bir çok bakıcı hizmeti veren bireyler oldukça sevindi. Ancak ilgili tutarlar halen eksik ve yetersiz olduğunu belirtelim. Zira bakım hizmetleri oldukça zor bir iştir. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde bu maaşın asgari ücrete denk olacağını da şimdiden belirtelim.

Evde Bakım Hizmeti Verenlere Asgari Ücret

Gerekli adımların bu yılın 10.ayında atılması bekleniyor. İlgili departmanlar ile yapılan diyaloglarda bakım maaşı tutarının yetersiz olduğu ve kişilerin artık asgari ücret adı altında maaş alması gerektiği vurgulanmış ve buna istinaden ilgili çalışmalara hız verilmiştir. Bu sayede hem engelli olan bireyler daha mutlu olacak hem de bakım hizmetini sunan birey, emeğinin karşılığını fazlası ile alacak !

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.