Şubat 2017 Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

Evde bakım parası alanların bir çoğu şubat 2017 evde bakım maaşının yatıp yatmadığı sorusunu tarafımıza iletmektedirler. Konu hakkında yapılan incelemelerde, maaşların belirli tarihlerde ödenecek olduğunu belirtildi.

Evde bakım maaşı yatan iller şubat 2017

Henüz hiç bir ilin maaşları yatmadığını söyleyebiliriz. Zira yapılan teknik incelemeler, PTT ve Ziraat katılım bankası ile diyaloglarda şubat 2017 maaşlarının, 13 ile 20 şubat 2017 tarihleri arasında yatacağı bilgisi gelmiştir. Bu nedenle maaşlarınızı bu tarihler arasında yatıp yatmadığını il bazında yine sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bakıma muhtaç bireylere bakmakla görevlendirilen ve bakımı üstlenen kişinin akraba olma şartı ile bakım aylığı alan bireyler, her ay maaşlarını düzenli bir şekilde almaktadır. Maaşları dilerse PTT şubelerinden dilerlerse de Ziraat Katılım Bankasından alabilirler.

Bakım maaşını yatıp yatmadığını sorgulama işlemleri henüz devlet tarafından verilen bir panelin olmadığını belirtelim. E-devlet üzerinden (turkiye.gov.tr) sadece bakım verilen ürünleri bulabilirsiniz. Bunun yanında alo 183 hattını arayarak da konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun için e-devlet şifrenizi PTT şubelerine giderek 1 TL karşılığında alabilir ve giriş yapabilirsiniz. Evde bakım maaşına başvurmak isteyenlerin sayısı giderek artmaktadır. Zira devletin vermiş olduğu ödenek 1000 TL tutarına yaklaşması ve bakıma muhtaç olan bireylerin artmasından dolayı, artık bu maaşı almak için gerekli şartları araştırma gereksinimi ihtiyaç olunmuştur. Bizde evde bakım maaşı almak isteyenler için gereken şartların neler olduklarını eklemek istedik.

Evde Bakım Maaşını alma Şartları 2017

1- Engelliler için sağlık kurulu raporu(Ağır Engellidir veya  Bakıma muhtaçtır-EVET- ibareli)

2- İkametgah ilmühaberi ( tüm hane halkı)

3-Vukuatlı nüfus kayıt örneği

4-Maaş bordrosu

5- 2 adet vesikalık fotoğraf (Engelli kişinin )

6- Varsa son mezun olduğu okulun diploması

7- Nüfus cüzdan fotokopisi( tüm hane halkı)

8- 18 yaş üstü bilinci yerinde olmayanlar için vasi kararı alınacak.

9- Kendisinin ve ailesinin sosyal güvenlik kurumlarına tabi olup olmadığına dair belgeler(SSK,BAĞ-KUR,EMEKLİ SANDIĞINDAN)

10- Gelir durumuna ilişkin beyan ve belgeler(TAPU VERGİ DAİRESİ)

Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Serkan ERDİL
Merhaba sizlere doğru bilgileri, hızlı ve net bir şekilde sunma amacı ile bu siteyi kurduk. Birlikte daima daha ileriye giderek, sizlere evde bakım parası hakkında tüm sorunlarınıza yardımcı olma amacındayız.
İlginizi Çekebilir
  • 2018 Engelli Maaşı Ne Kadar?

    2018 Engelli Maaşı Ne Kadar?

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Evde bakım parası yatan iller