Tc İle Engelli Raporu Sorgulama

Engelli maaş sorgulama yapmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla olup, maaşlarının ne kadar ve ne zaman yatacağını öğrenmek isteyebilirler. Tc ile engelli durumunuzu sorgulama ve öğrenme işlemleri oldukça basit olup, hızla yapılabiliyor artık. Yapmanız gereken ise sadece TC numaranızı ilgili kutucuğa girmek olacaktır.

Tc ile engelli raporu sorgulama

Özürlü olan bireyler (engelli) maaş başvurusu olsun ya da evrak takibi yapmak istediklerinde nasıl ve nereye müracaat edeceklerini ne yazık ki tam olarak bilmemektedir. Hali ile bu durum karşısında bilgi sahibi olmak isteyen engelli vatandaşlara, devletin yayın organları yardımcı olmaktadır. Bunlardan en basiti e-devlet sitesi olan turkiye.gov.tr adresidir.

Bilmeniz gerekenler arasında evrak takibi yapmak istediğinizde engelli maaşları, özürlü maaşları ve 2022 maaşları aynı kapıya çıkıyor. Devlet bu sistemi bu 3 başlığın altında toplamıştır. Engelli maaşlarına başvurmanız için gereken şartlar arasında en önemlisi engel olma yüzdeliğine bakılıyor. Bu durum özürlü maaşları ve 2022 maaşları ile aynı kategoride olduğu için, başvuru durumunuzu da yine buradan öğrenebilirsiniz.

Tc İle Engelli Raporu Sorgulama

Devletin resmi sitesi olan Sgk adresine girmeniz gerekiyor yani sgk.gov.tr adresine orada bulunan TC kimlik numarası alanına, Tc numaranızı girin ve kayıt yılı olarak evraklarınızı hangi yıl teslim edildiğini girmeniz gerekiyor. Sonrasında ise evrak ara butonuna basarak, evrakın durumuna bakabilirsiniz. Zor değildir çok basit olup sadece 60 saniye içinde evrakın durumunu ve hareketini inceleyebilirsiniz.

Sgk rapor sorgulamalarında adres çubuğunun yeşil renkli yandığına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer ki yeşil yanarsa %lik durumunu geçtiğini, kırmızı olursa altında kaldığınızı göstermektedir. Ayrıca 2022 evrak takibi olarak yine bu işlemlerinde buradan yapılabileceğini unutmayalım. Devletimizde bulunan tüm evrakların takipleri konusunda özürlü maaşı başvuru evraklarının sorgulanması da yine bu platformda yapılıyor.

Burada dikkat edilecek noktalardan biri engelli raporudur. Engel olma yüzdesine göre devlet sizlere maaş vermektedir. Bu durumda engelli olan bireye bakmakla yükümlü olan akrabanıza da devlet, evde bakım hizmeti adı altında bakıcı maaşı vermektedir. Evde bakım maaşı alacak olanlara devlet 2017 yılı itibari ile 960 lira maaş bağlamaktadır.

https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/

Konumuzdan Başlıklar:

 • engelli raporu sorgulama
 • tc ile engelli raporu sorgulama
 • tc ile heyet raporu sorgulama
 • engelli rapor sorgulama
 • özürlü raporu sorgulama
 • heyet raporu sorgulama
 • engelli raporu sorgulama 2017
 • Heyet rapor sorgulama
 • sgk gov tr engelli maaş sorgulama uyg sgk gov tr
 • özürlü raporumu nasıl öğrenebilirim
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Serkan ERDİL
Merhaba sizlere doğru bilgileri, hızlı ve net bir şekilde sunma amacı ile bu siteyi kurduk. Birlikte daima daha ileriye giderek, sizlere evde bakım parası hakkında tüm sorunlarınıza yardımcı olma amacındayız.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
 • hasan hüseyin balaban

  29 Nisan 2017-22:13

  bakıcı parası çıkartmak istiyorum açaba çıkarmı

  hasan hüseyin balaban did not rate this post.
 • isa akman

  25 Mayıs 2017-22:14

  sa ben %100 engelli raporum var sadece kronik kalp hastalığından neler yapmam lazım faydalarını kullanmak için .

  isa akman did not rate this post.
 • bülent toper

  15 Ağustos 2018-10:43

  kars harakani devlet hasdanesınde rapura bas vurdum sunucunu orenemdedım

  bülent toper did not rate this post.
Evde bakım parası yatan iller