Torun Bakım Maaşı 2017

Torunlarına bakmak için devlet tarafından anne annelere veya büyük annelere, çalışan annelerin çocuklarına bakmak için torun bakım maaşı 2017’de verileceği belirtilmişti.

Gelen bilgiler arasında pilot iller mart 2017 tarihinde başlayacak. Yani bu illere baktığımızda İstanbul ve Bursa illerini kapsıyor. Buradaki başvurular mart 2017 ile başlayacak ve kura usulü ile 1000 aile belirlenecek. Belirlenen aileleri denetleyecek olan sponsor firma sonuçları ilgili birime aktaracak. İlgili birim, sonucu başarılı bulursa eylül 2017 tarihinde tüm illerde torun bakım maaşı başlanacak. Bu hizmetlerden evde bakım maaşı alanlarda yararlanabilecek !

Torun Bakım Maaşı 2017

Söz konusu başvuruların sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapılması bekleniyor. İlgili şartlar arasında en önemlisi ise torununa bakacak olan bireyin 55 yaşını geçmemiş olması, annenin sigortalı bir işte en az 1 yıl çalışmış olması ve çocuğunda 0 ile 3 yaş aralığında olması gerekiyor.

Torun bakım maaşında alınacak ücret ise 400 TL’den başlayacak. Eğer anne 3.çocuğunu dünyaya getirmiş ise bu miktarlar artıyor. 1.çocuk için 400 TL, 2 çocuk için 600 TL ve 3. ve daha fazlası için ise 800 TL verilmesi bekleniyor.

Haberin detayları burada.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku